Сьогодні, 08 червня 2018 р., у Харкові відбувся семінар «Децентралізація та робота з внутрішньо переміщеними особами: міжнародний досвід і місцева проблематика». Під час заходу правові аналітики БФ «Право на захист» Анастасія Бондаренко та Ксенія Карагяур презентували результати дослідження стану адаптації та інтеграції ВПО у Харкові та Харківській області.
«Дослідження проводилося БФ «Право на захист» у партнерстві з Харківськім інститутом соціальних досліджень протягом листопада-грудня 2017 року, – розповіла Анастасія Бондаренко. – За результатами дослідження можна впевнено казати, що основними проблемами, що перешкоджають інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеву громаду, є відсутність як на державному, так і на місцевому рівні профінансованих програм інтеграції ВПО, які б передбачали вирішення житлових питань та працевлаштування, а також брак інформації у ВПО про ті програми та можливості, що вже надаються через органи державної влади та місцевого самоврядування, та відсутність повноцінної комунікації з органами державної влади та їхніми представниками».
Під час дискусії, яка відбулася після презентації результатів досліджень, взяли активну участь представники обласної адміністрації Харківської області, представники Державної міграційної служби, депутати обласної ради, представники громадських організацій та благодійних фондів, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам у м. Харків та Харківській області, були обговорені питання змін до законодавства та наслідків цих змін для ВПО, шляхи вирішення житлових питань ВПО у Харківській області та питання взаємодії органів державної влади з громадськістю та безпосередньо внутрішньо переміщеними особами.
Захід був організований БФ «Право на захист» в рамках дослідницького проекту, що фінансується Нідерландською Організацією з наукових досліджень (NWO-WOTRO). В проекті приймають участь представники Лейденського Університету, Нідерланди (координатор Проекту), Карнегі-Європа (Європейський Центр Фонду Карнегі за міжнародний мир, Брюссель, Бельгія), та Український інститут публічної політики (УІПП, Київ, Україна). Цей дворічний проект (вересень 2016 – вересень 2018) спрямований на генерування нових ідей та зміцнення потенціалу місцевих суб’єктів в Україні за допомогою наукових досліджень та обміну знаннями в галузі постконфліктного примирення і потенціалу керування на місцевому рівні.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6261,6287″]