Зробити пожертву
Укр / Eng
03.02.17

Селище Новоласпа Тельманівського району Донецької області регулярно піддається обстрілам. Згідно з Мінським протоколом – це територія, яка не підконтрольна Уряду України
Здебільшого жителі вже виїхали з села, адже деякі будинки були зруйновані повністю, а у деяких пошкоджено покрівлю, вибито скло. На вулицях досі в землі стирчать снаряди.

У листопаді 2016 року після чергового обстрілу «Градами» Оксана разом з малолітньою дитиною залишила свій будинок у с. Новоласпа та перемістилася до Маріуполя.

Облаштовуючи життя на новому місці, жінка зіткнулася з тим, що УСЗН відмовило їй у видачі довідки про взяття на облік як ВПО. Пояснення – с. Новоласпа не входить до «Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження».

З’ясувалося, що створюючи та затверджуючи вищезазначений документ Кабмін не вніс с. Новоласпа до списку. Про селище просто забули.

На початку грудня 2016 р. жінка звернулася до Маріупольського офісу  БФ «Право на захист» за юридичною консультацією. Адвокат надав допомогу у зборі документів, що підтверджують факт проживання на території з якої було здійснено переміщення, та склав адміністративний позов до суду про зобов’язання УСЗН взяти жінку на облік.

Суд задовольнив позовні вимоги та зобов’язав УСЗН взяти жінку на облік як внутрішньо переміщену особу та видати відповідну довідку.

Як зазначив Сергій Галемський, юрист Маріупольського офісу  БФ «Право на захист», подібних історій у практиці дуже багато. Втім, юристи радять переселенцям відстоювати свої права. А коли їм відмовляють у наданні довідок ВПО чи призначенні виплат, вимагати письмової відмови, з якою потім можна звернутися до суду.