Після нещодавнього успіху із несудовим врегулюванням питання взяття на облік ВПО родини, яка переселилася в межах рідного міста, до БФ «Право на захист» стали звертатись інші «переміщенці», які довгий час не можуть стати на облік ВПО.
3 травня юрист БФ «Право на захист» супроводжував 15 людей, які вимушено покинули свої домівки, але переселилися в межах одного населеного пункту (так званих «переміщенців»), під час подачі документів до Авдіївського УСЗН.
Сере тих, хто цього разу звернувся із заявою про взяття на облік ВПО, була жінка, яка з 2014 року неодноразово зверталась до цього управління соцзахисту і отримувала усні відмови у взятті на облік. Переселенка офіційно працевлаштована, виховує двох дітей. Якби вона змогла б одразу стати на облік ВПО та оформити належні виплати, то ці неповних три роки отримувала б адресну допомогу.
Співробітники управління соцзахисту видали належні бланки та прийняли заяви, а заступник начальника УСЗН зазначили, що жодних проблем із видачою довідок «переміщенцям» немає, усі мають отримати довідки.
Тим не менш, за словами переселенців, під час подачі документів співробітники УСЗН просили не вказувати дату на заявах, а у разі відмови натякали, що заяви із датою переміщуються у кінець черги, тому люди зможуть отримати довідки «чи то у кінці робочого дня, чи то через 2 дні».
Усі переселенці, які цього разу звернулись до УСЗН за довідками, отримали їх. Але згодом 5 осіб знайшли в отриманих довідках помилки. Двоє з них звернулися до УСЗН у той же день та майже одразу отримали виправлені довідки.
«З одного боку, дуже добре, що УСЗН почали брати на облік «переміщенців». Це справжній успіх нашої місцевої адвокації, – зазначає Руслан Беретелі, юрист БФ «Право на захист», – з іншого боку, викликає велике занепокоєння той факт, що із 15 виданих довідок ВПО 5 були із помилками, які можуть слугувати формальним приводом для відмови у призначенні виплат адресної допомоги. Тому я завжди раджу переселенцям перевіряти достовірність даних, вказаних у довідці ВПО, одразу після її отримання».
Після отримання довідок ВПО переселенці можуть написати заяву на отримання адресної допомоги у будь-якому відділенні Ощадбанку.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”4672,4692″]