Make a donation
Укр / Eng
22.11.22

Післявоєнне відновлення України як зеленої та сталої держави є одним із найактуальніших питань на порядку денному як профільних органів публічної влади, так і відповідного експертного середовища. 

БФ “Право на захист” в рамках проєкту «Зменшення вразливості до ризиків катастроф в Україні (Фаза ІІ)», в рамках Консорціуму зменшення ризику (ЗР) (ACTED, IMPACT Initiatives, БФ «Право на захист», World Health Organization), підготував два взаємопов’язаних аналітичних документи щодо майбутньої відбудови країни.

Аналітичний звіт 

СЕНДАЙСЬКА РАМКОВА ПРОГРАМА ЗМЕНШЕННЯ ЛИХ ЯК ІНСТРУМЕНТ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ У МИРНИЙ ТА ВОЄННИЙ ЧАС

Звіт є четвертим у серії аналітичних звітів, підготовлених БФ “Право на захист” на  тему впровадження положень Сендайської рамкової програми зниження ризиків лих. Матеріал планувався як інструмент допомоги у пошуку аргументів для стейкхолдерів у розробці та прийнятті стратегій зменшення ризику лих на різних рівнях. Розпочате 24 лютого 2022 року повномасштабне вторгнення Російської Федерації на територію України ще гостріше актуалізувало питання про застосування принципів Сендайської рамкової програми у післявоєнному відновленні країни. 

Під час підготовки звіту аналізувалась загальна спроможність України працювати із ризиками лих. Зокрема щодо виявлення ризиків лих, їхньої ідентифікації, планування заходів щодо попередження, посилення спроможності щодо стійкості під час настання ризиків лих, а також щодо реалізації Четвертого пріоритету Сендайської рамкової програми — відбудовувати «краще, ніж було» («Build Back Better»).

Аналітичний звіт “Сендайська рамкова програма зменшення лих як інструмент сталого розвитку: особливості застосування у мирний та воєнний час” (українська версія)

Analytical report “Sendai Framework for Disaster Risk Reduction as a tool for sustainable development: particularities of implementation in peacetime and wartime” (ангійська версія)

Аналітична записка 

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ГОТОВНОСТІ ДО КАТАСТРОФ ТА ДО ВІДНОВЛЕННЯ, РЕАБІЛІТАЦІЇ І РЕКОНСТРУКЦІЇ ЗА ПРИНЦИПОМ “КРАЩЕ, НІЖ БУЛО”

Документ є результатом попередньо проведеної роботи щодо виявлення рівня включення у державне управління України пріоритетів Сендайської рамкової програми зменшення лих. Він покликаний привернути увагу до зміни підходів до планування розвитку територій місцевих громад із дотриманням пріоритетів Сендайської рамкової програми. Зокрема, аналітична записка ґрунтується на її 4-му пріоритеті “відбудувати краще, ніж було”, а також містить практичні рекомендації щодо його запровадження в контексті сталого відновлення України. 

Запропоновані рекомендації сформовані на основі як аналітичного досвіду і дослідницької роботи, так і консультацій із профільними органами центральної виконавчої влади – Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерством розвитку громад та територій, а також Державною службою з надзвичайних ситуацій України. 

Аналітична записка “Підвищення ефективності готовності до катастроф та до відновлення, реабілітації і реконструкції за принципом “краще, ніж було” (українська версія)

Policy brief “Enhancing disaster preparedness for effective response and to “Build Back Better” in recovery, rehabilitation and reconstruction (англійська версія)

Консорціум ЗР був створений у 2019 році групою міжнародних та українських НУО з метою зменшення ризиків стихійних лих в Україні. Члени Консорціуму об’єднані спільною метою підготувати та захистити цивільне населення та стратегічно важливі системи та служби України до ризиків природних, екологічних та промислових катаклізмів.

Видання цих матеріалів стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу через його Департамент цивільного захисту і гуманітарної допомоги (ЕСНО).

Виконавець: 

Софія Шутяк – стратегічний аналітик проєкту «Зменшення вразливості до ризиків катастроф в Україні (Фаза ІІ)», БФ “Право на захист”

Проте висловлені погляди та думки належать лише автору і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Департаменту цивільного захисту і гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не несуть за них відповідальності.

#RiskReduction #Resilience #PreparePreventProtect #3PConsortium #ACTED #ECHO 

EU Civil Protection & Humanitarian Aid – ECHO

———-

Серію тематичних лонгрідів щодо сталого відновлення України можна додатково знайти за посиланнями:

  • Чи є можливим стале економічне післявоєнне відновлення України
  • Як буде відбудовуватись Україна? Від знання про ризики – до сталого відновлення
  • Управління ризиками та єдина державна система цивільного захисту: що потребує удосконалення?
  • Навіщо займатись зменшенням ризиків лих, якщо є система цивільного захисту? 
  • Зменшення ризиків катастроф – чому це важливо для громад?