В нашій роботі неможливо отримати результат, працюючи ізольовано, без залучення професіоналів з профільних організацій, структур та органів. Саме тому ми намагаємося завжди ділитися знаннями з колегами. Як сьогодні на семінарі-практикумі, на який ми зібрали суддів Київського, Одеського, Черкаського та Чернігівського окружного адміністративного суду та Окружного адміністративного суду міста Києва разом з Шостим апеляційним адміністративним судом. Тема нашого обговорення була не з простих: «Процесуальні особливості розгляду судами справ щодо статусу біженця та додаткового захисту за Кодексу адміністративного судочинства України 2018 року». Говорили за Кодексом адміністративного судочинства України 2018 року.
Що ж маємо в результаті?
Висновок 1. Закон один – рішення різні. Суди трактують судочинство однаково, але рішення приймаються різні. Але, як стало зрозуміло на зустрічі, самі судді воліли б мати чіткий алгоритм розгляду та розв’язання питань щодо біженців та шукачів захисту!
Висновок 2. Обмін інформації – це база майбутнього успіху. Судові кейси з різних регіонів, практика та використання законів при розгляді справ з власної професійної практики суддями призвело до активної дискусії та обміну досвідом.
Висновок 3. Головне в будь-який справи – бажання. Національна Школа суддів України, запрошенні судді, які працюють зі справами шукачів захисту, експерти – судді та партнери УВКБ ООН вже проводили спільні заходити такого формату. Проте актуальність таких зустрічей не втрачається – бо закони доповнюються і змінюються, тож весь час необхідно тримати руку на пульсі, аби мати можливість не тільки бути профі, але й реально допомагати людям.