Зробити пожертву
Укр / Eng
09.02.17

Село Ласточкіно Ясинуватського району вже не перший раз страждає від обстрілів. Останній стався 30 січня 2017 року. Внаслідок обстрілу було ушкоджено 6 приватних будинків мирних громадян. Також  пошкоджено газопровід та лінії електропередач (більше тижня у селі не було світла).

6 лютого монітори БФ «Право на захист» Марина Кравчина та Євген Кравчук приїхали до села. Прибувши на місце, вони зв’язались із екстреними службами. Невдовзі до села прибула чергова машина газової служби, почали проводити ремонт газопроводу. Також до села прибув черговий наряд поліції для фіксації фактів пошкодження житла.

До початку конфлікту в селі мешкало 544 особи, також тут живуть декілька переселенців.   Більшість людей, які виїжджали із села, повернулись назад. Люди намагаються відремонтувати свої домівки. В селі є діти дошкільного і шкільного віку, яких до школи в с. Орлівка возить шкільний автобус. Під час загострення конфлікту з 29 січня по 6 лютого діти до школи не ходили.

У селі працює магазин, де мешканці можуть придбати харчові і промислові товари.

До села Ласточкіно жоден з автобусів не заходить. Люди вимушені йти пішки 1-1.5 км до траси.

На весь Ясинуватський район є тільки одне відділення Ощадбанку в смт. Очеретино, і жодного банкомату. Для того, щоб оплатити комунальні послуги (електроенергія, газ, вода) людям доводиться їздити у Покровськ, Мирноград або Костянтинівку, бо зробити платежі в Авдіївці або в Очеретино просто неможливо (в Ощадбанку величезні черги, часто не має інтернет-зв’язку).

Раз на місяць приїжджає мобільний офіс Укрпошти до с. Орлівка – привозять пенсію.