Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко провів нараду щодо спрощення обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з метою уникнення затримки виплат соціальних допомог та пенсій переселенцям.
Розенко розпорядився терміново знайти механізм, який дозволить спростити процедуру обліку ВПО. Для цього він доручив ДМС та її територіальним підрозділам забезпечити неуклінне виконання Постанови Кабміну №509.
Це розпорядження суперечить Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 921-VIII, який набрав чинності 13 січня 2016 року.
Положення цього Закону є обов’язковими для виконання на всій території України та мають бути пріоритетними під час прийняття будь-яких рішень щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).
Згідно із Законом, довідка ВПО діє безстроково і дійсна з моменту видачі без необхідності проставляти в ній штамп міграційної служби.
Відповідно до статті 20 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечить цьому Закону.
Разом з цим, з 13 січня Уряд мав працювати над приведенням у відповідність до Закону своїх актів. На це йому відводилось 3 місяці (тобто відповідні зміни мали би бути внесені до 13 квітня).
Протягом всього цього часу профільне Міністерство соціальної політики, яке мало б працювати над розробкою проекту змін до урядових постанов, очолював пан Розенко, який не вжив жодних заходів до приведення актів Уряду про взяття на облік переміщених осіб у відповідність із Законом.
14 квітня він був призначений віце-прем’єр-міністром і в новому Уряді опікується гуманітарною політикою держави.
Проте, як ми бачимо, пан Розенко і на новій посаді не вживає жодних заходів щодо виконання Закону і навіть навпаки – доручає підлеглим діяти всупереч Закону.