Зробити пожертву
Укр / Eng
18.05.16

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко провів нараду щодо спрощення обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з метою уникнення затримки виплат соціальних допомог та пенсій переселенцям.

Розенко розпорядився терміново знайти механізм, який дозволить спростити процедуру обліку ВПО‬. Для цього він доручив ‪‎ДМС‬ та її територіальним підрозділам забезпечити неуклінне виконання Постанови Кабміну №509.

Це розпорядження суперечить Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 921-VIII, який набрав чинності 13 січня 2016 року.

Положення цього Закону є обов’язковими для виконання на всій території України та мають бути пріоритетними під час прийняття будь-яких рішень щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО).

Згідно із Законом, довідка ВПО діє безстроково і дійсна з моменту видачі без необхідності проставляти в ній штамп міграційної служби.

Відповідно до статті 20 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечить цьому Закону.

Разом з цим, з 13 січня Уряд мав працювати над приведенням у відповідність до Закону своїх актів. На це йому відводилось 3 місяці (тобто відповідні зміни мали би бути внесені до 13 квітня).

Протягом всього цього часу профільне Міністерство соціальної політики, яке мало б працювати над розробкою проекту змін до урядових постанов, очолював пан Розенко, який не вжив жодних заходів до приведення актів Уряду про взяття на облік переміщених осіб у відповідність із Законом.

14 квітня він був призначений віце-прем’єр-міністром і в новому Уряді опікується гуманітарною політикою держави.

Проте, як ми бачимо, пан Розенко і на новій посаді не вживає жодних заходів щодо виконання Закону і навіть навпаки – доручає підлеглим діяти всупереч Закону.