Зробити пожертву
Укр / Eng
29.01.16

https://youtu.be/N2pVYEy2CpEРоз’яснення БФ «Право на захист» у зв’язку із дорученням Віце-Прем’єр-Міністра України П.Розенка Державній міграційній службі та її територіальним підрозділам забезпечити неуклінне виконання Постанови Кабміну №509.

«На сьогодні жодним Законом України не передбачене повноваження Державної міграційної служби проставляти відмітки про реєстрацію місця перебування у довідках ВПО, – підкреслила Ксенія Карагяур, правовий аналітик БФ «Право на захист». – Постанова Кабміну №509, про яку йде мова, мала бути приведена у відповідність до Законів України ще до 13-го квітня цього року».

Виконання доручення Віце-Прем’єр-Міністра П.Розенка спричинить порушення статей 19 та 92 Конституції України, якими визначається, що діяльність органів державної влади регулюється Законами України.

ДМС більше не мають права проставляти відмітки про реєстрацію місця проживання ВПО, а через відсутність цих відміток управління Пенсійного фонду України та управління соціального захисту населення не сприймають довідки ВПО як дійсні та чекають на відповідні зміни у підзаконних актах.

В результаті цієї ситуації переселенці не отримують пенсії та соціальні виплати протягом декількох місяців.