Зробити пожертву
Укр / Eng
12.07.22

Бабуся Ірини померла в червні в Маріуполі. Через окупацію міста жінка не змогла приїхати на похорони особисто та попрощатися з рідною людиною. Про організацію поховання старенької родина домовилася телефоном. 

Отримати свідоцтво про смерть бабусі жінка, звісно, не змогла. Оскільки зараз на території Маріуполя органи української влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Вона була в розпачі й не знала, що робити, ситуація здавалася безвихідною. Аж поки знайомі не порадили Ірині звернутися до нашого фонду за юридичною допомогою.

Наші колеги Львівського офісу БФ “Право на захист”- регіональна юристка Вікторія Клокол та адвокат Катерина Демченко пояснили жінці, що законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 року № 52/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2000 р. за № 719/4940, встановлено, що підставою для державної реєстрації смерті є:

  • лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о) установленої форми;
  • фельдшерська довідка про смерть (форма № 106-1/о) установленої форми;
  • лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
  • рішення суду про оголошення особи померлою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;
  • повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;
  • повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.

Поїхати в Маріуполь та зібрати необхідні документи Ірина, звісно, не могла. За допомогою знайомих та інтернету вдалося отримати фото місця поховання та мінімальні копії документів із лікарні.  Наші колеги склали та подали до суду відповідну заяву. Все вдалося зробити через підсистему Електронний суд, не залишаючи офіс “Право на захист”.

Саму справу розглянули без особистої участі Ірини. Це зекономило жінці час та кошти. Завдяки злагодженим та професійним діям фахівців, питання з встановлення факту смерті бабусі Ірини було вирішено судом невідкладно та у найкоротші строки. 

Наразі Ірина вже отримала свідоцтво про смерть бабусі встановленого державного зразка. Сподіваємося, що Ірина зовсім скоро зможе без перепон та безпечно відвідати місце поховання бабусі та попрощатися з дорогою людиною.