Зробити пожертву
Укр / Eng
19.03.20

Цими днями події навколо нас розвивалися занадто стрімко. Новини переставали бути новинами вже за п’ять хвилин. У наші життя увійшли нечувані раніше обмеження. Торкнулися вони і КПВВ. Зокрема, введено додаткові тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування.

З 00:00 16 березня 2020 року до 3 квітня 2020 було припинено пропуск з тимчасово окупованих територій осіб, які не мають постійної реєстрації місця проживання на підконтрольній уряду України території (ПУТ). Проте жоден наказ чи розпорядження не може передбачити обставини, в яких опиняються люди. Історії наших моніторів, які цими днями, як і завжди, працювали на КПВВ та допомагали людям, – підтвердження тому.

КПВВ «СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА»
16.03.2020 жінка з онкологічним захворюванням 4 стадії, яку виписали вмирати з луганської лікарні, намагалася потрапити додому — на ПУТ. Її супроводжувала донька. Обидві жінки мали реєстрацію на підконтрольній уряду України території (ПУТ) – тож проблем не мало бути. Проте виявилося, що у хворої жінки, яка фактично стікала кров’ю на КПВВ, не було електронного дозволу на перетин. На КПВВ їй посприяли та допомогли прискорити процес оформлення та видачі перепустки.
Але як бути далі в таких випадках – ніхто не знає. Адже цю ситуацію вдалось розв’язати тільки завдяки тому, що відповідна служба (йдеться про Координаційну групу (КГ), в зоні відповідальності якої є і оформлення перепусток, працювала на місці. Тобто могла оперативно реагувати. Проте станом на сьогодні через карантин для зв’язку з КГ лишається тільки електронна пошта…

КПВВ «НОВОТРОЇЦЬКЕ»
16.03.2020 Жінка-ВПО прямувала у бік НПУТ із малолітньою правнукою без довіреності від батьків. Мати привезла доньку до бабусі на тиждень, а сама поїхала додому, на непідконтрольну територію. Проте на КПВВ бабусю не пропустили, через відсутність документа. Мати ж не могла забрати дитину, бо її не випускали з НПУТ через відкритий карантин. Співробітники ДПСУ за згодою начальника штабу пішли на поступки та з розумінням поставилися до людей: бабуся зв’язалася з матір’ю та батьком дитини, яким дозволили виїхати за дитиною на КПВВ і забрати її на НПУТ.

Дякуємо колегам за роботу – попри всі обставини.