Зробити пожертву
Укр / Eng
13.05.16

Сьогодні, 13 травня, голови Нововодолазької районної адміністрації та Нововодолазької районної ради провели робочу нараду ради з головами сільських рад району та начальниками структурних підрозділів держорганів, включаючи УПСЗН, Пенсійного фонду та Державної міграційної служби (ДМС).

Любов Бутенко, керівник Харківського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців, і Руслан Беретели, юрисконсульт проекту, озвучили учасникам наради проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи (ВПО), що проживають у Харківській області, і особливо відзначили головну з них – призупинення соціальних і пенсійних виплат ВПО у зв’язку з відсутністю відповідних змін у нормативно-правових актах.

У своєму виступі Любов Бутенко підкреслила, що з 4 квітня 2016 року органи ДМС позбавлені повноважень ставити на довідках ВПО штампи про реєстрацію місця перебування. Але при цьому, відділи реєстрації при органах місцевого самоврядування (ОМС), які вже отримали нові штампи, ставити їх на довідках ВПО не поспішають. Любов Бутенко розповіла присутнім, що в Новій Водолазі відділ реєстрації ОМС поставив кілька штампів про реєстрацію місця перебування на довідках ВПО, але ці довідки не були прийняті УПСЗН і Пенсійним фондом. Чиновники пояснили це тим, що згідно з нормами Постанови КМУ №509 та №505 (які досі не приведені у відповідність із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб») на довідці ВПО повинен бути штамп про реєстрацію місця перебування не ОМС, а ДМС.

Руслан Беретели акцентував увагу представників держорганів на тому, що Закон – це норми прямої дії, а підзаконні нормативно-правові акти чинні тільки в тій частині, в якій вони не суперечать Закону.

Головам рад були роз’яснені норми Закону про повноваження депутатів місцевих рад, а також підготовлена в рамках Проекту інформація про неприпустимість складання депутатом місцевої ради акта, який підтверджує місце проживання ВПО, тому що це є перевищенням повноважень, передбачених Законом .

У свою чергу, голова Нововодолазької районної адміністрації запевнив, що зробить все від нього залежне для того, щоб ВПО, які проживають в районі, отримали всі належні їм виплати в найкоротші терміни.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3280,3284,3283,3282,3281″]