Зробити пожертву
Укр / Eng
06.09.18

3 травня 2018 року Верховний Суд завершив розгляд зразкової справи щодо оскарження припинення виплати пенсії і її поновлення внутрішньо переміщеній особі (ВПО). Суд ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги в повному обсязі й зобов’язав поновити виплату пенсії пенсіонерці з квітня 2017 року.

Жінці, яка переїхала до Бахмутського району, припинили виплату пенсії 1 квітня 2017 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 365 від 08.06.2016 року через «верифікацію за списками СБУ». Восени 2017 року пенсіонерка звернулася до юристів БФ «Право на захист» для отримання правової допомоги. Адвокат Бахмутського офісу БФ «Право на захист» Сергій Шкрамада склав і подав до Донецького окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання припинення виплати пенсії незаконним і поновлення виплати пенсії, починаючи з 1 квітня 2018 року. Номер справи — 805/402/18-а. Суд передав справу на розгляд до Верховного Суду як зразкову, оскільки в провадженні суду було понад 200 справ, які мали такі саме ознаки.

Управління Пенсійного фонду України (УПФУ) подало апеляційну скаргу на рішення Верховного Суду від 3 травня 2018 року.

4 вересня Велика Палата Верховного Суду, заслухавши адвокатів позивачки Сергія Шкрамаду й Олега Тарасенка та представників Бахмутського УПФУ, відхилила подану апеляційну скаргу й залишила рішення Верховного Суду від 3 травня 2018 року без змін.

Отже, зараз це рішення має використовуватися всіма адміністративними судами на території України під час розгляду аналогічних (так званих «типових») справ. Крім того, такі справи мають бути розглянуті в спрощеному порядку, що пришвидшить їхній розгляд.

Суди, які зупинили розгляд аналогічних (типових) справ до набрання законної сили рішення в зразковій справі, мають поновити провадження й ухвалити відповідні позитивні рішення. Для цього бажано подати клопотання на адресу суду, де розглядається справа.

У випадку, якщо ви маєте намір подавати такий позов, варто зазначити в ньому, що ваша справа є типовою, та вказати на зразкове рішення, ухвалене Верховним Судом у справі № 805/402/18.

 

Олег Тарасенко,

Старший стратегічний юрист БФ «Право на захист»