Зробити пожертву
Укр / Eng
08.11.17

Лариса Миколаївна* майже все своє життя прожила у селі Новокалинове Ясинуватського району. Невеличкий будиночок, город та садочок з яблунями, що вкривалися навесні рясним цвітом, все це жінці довелося залишити та переміститися до смт. Очеретино.

– А які яблука у мене росли, ти не уявляєш! Червонобокі, солодкі та духмяні, – розповідає Лариса Миколаївна. – І пиріжки я любила пекти  тільки з яблуками з власного саду, бо хіба може бути щось смачніше? Ось тільки нема вже мого садочку, так само, як і городу. Будинок був майже повністю зруйнований, коли я нарешті  наважилася зібрати в одну сумку всі вцілілі речі та  переїхати до іншого села. Добре, що тут для мене знайшлося місто у гуртожитку.

У маленькій кімнаті майже пусто. Легше перелічити, що в ній є, ніж чого немає. Тільки завдяки відданим сусідами речам Лариса Миколаївна і живе, бо придбати самостійно вона в змозі навіть найнеобхідніше. Через те, що населений пункт Новокалинове, звідки перемістилася жінка, не входить до переліку пунктів, що зазначені у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення», Лариса Миколаївна не має статусу ВПО і не отримує адресну допомогу.

– Важко жити,  – зітхає вона. – У моєму віці не просто звикнути спати без постільної білизни і вкриватися аби чим. А ще я ніяк не можу звикнути до того, що не маю можливості приготувати собі їжу, адже на старій електроплитці навіть вода кипить лише через годину.

Чи варто розказувати про безмежну вдячність за комплекти постільної білизни, подушки, ковдру та електричну плиту з духовою шафою, що були передані  жінці співробітниками Маріупольського офісу БФ «Право на захист»?

А ось про смачнющі пиріжки, які Лариса Миколаївна приготувала майже за годину, ми готові розказувати й розказувати, адже пиріжки, хоча й з яблуками не з власного саду господині, були приготовані з душею та справжньою вдячністю.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінено.