Сьогодні ми розкажемо вам подвійну історію успіху. Родини Олени й Артема та Сергія й Галини – евакуйовані з Донецької області. Війна застала їх у рідному Добропільському районі, а прихистком став геріатричний пансіонат Вижницької громади на Буковині.
“Кожній парі надали окремі кімнати, персонал був дуже уважним та дружнім, а про харчування взагалі годі й казати. Гладшаємо”, – жартома сказав якось Артем. Умовами проживання у пансіонаті родини переселенців були задоволені.
Але при глибшому спілкуванні фахівчиням нашої мобільної групи психосоціальної підтримки стало зрозуміло, що, на жаль, у сімейних пар не все так добре. Здоров’я наших героїв потребувало негайної підтримки: Артемові та Сергію необхідне протезування кінцівок, Галина має потребу в особливому ортопедичному взутті, аби пересуватися без шкоди власному здоров’ю, і всі четверо потребують професійної реабілітації.
Чимало європейських країн запровадили безоплатні програми реабілітації для українців з інвалідністю. Актуальну програму наша мобільна група знайшла в Німеччині: вона гарантувала людям комплексну реабілітацію та повне безоплатне забезпечення. У наших героїв було багато сумнівів і навіть страху: а що як нічого не вийде? Але все ж-таки вони довірилися нашим колегам, і останні одразу ж взялися за організацію подорожі.
Головною проблемою стало транспортування родин спочатку до Чернівців, а потім до Львова. Складність полягала в тому, що наші герої потребували спеціалізованого транспорту. На щастя, керівництво Коритненського пансіонату надало спеціально обладнаний автомобіль, що успішно довіз пари до Чернівецького залізничного вокзалу. Тут наша мобільна група вже потурбувалася про квитки на потяг. Посадка пройшла чудово: допомагали робітники вокзалу та провідники.
“Ця історія особлива кількістю людей, які допомагали сім’ям. Успіх був би неможливим без злагодженої комунікації та спільних старань колег зі Львівського офісу нашого фонду. Монітори Андрій Дубравський та Дмитро Шнурков зустріли людей на вокзалі, допомогли з висадкою, після чого нагодували та влаштували у залі очікування. Спеціалізований автомобіль, що мав довезти родини до Польщі, затримувався, але наші колеги у Львові були поруч і робили усе, щоб очікування було комфортним! Тож щиро дякуємо за допомогу!” – розповідає Наталія Ікім, соціальна працівниця з Чернівецького офісу.
Врешті-решт усе склалося успішно: авто прибуло й родини комфортно доїхали до Польщі. Ми усією командою віримо, що ця реабілітація допоможе родинам почуватися краще!
Нагадаємо, що мобільні групи діють в рамках проєкту БФ “Право на захист” у партнерстві з ACTED Ukraine «Підвищення стійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України».