Зробити пожертву
Укр / Eng
19.02.18

У Сєвєродонецьку вже сім років працює Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської ради. Щороку реабілітацію у ньому проходять майже 200 дітей у віці від 0 до 19 років, які мають різні захворювання та вроджені вади.

З дітьми та їхніми сімˈями  працюють  вчителі–реабілітологи, логопеди, психолог, соціальний педагог, масажист, інструктор ЛФК, лікар-педіатр.

Використовуючи весь спектр доступних методик, корекційні педагоги проводять заняття з розвитку мовлення, ознайомлення з навколишнім середовищем, музичні заняття, арт-терапію, казкотерапію, ігри з піском.

Відділення фізичної реабілітації та відділення медичного супроводу здійснюють корекцію фізичного стану дітей. Основним завданням фізичної реабілітації є створення умов для правильного фізичного розвитку, корекція функцій дихальної та серцево-судинної системи, поліпшення координації та формування навички орієнтації в просторі, формування навички довільного напруги та розслаблення м’язів, нормалізація всіх функцій організму, підвищення загального тонусу організму. З цією метою дитина отримує комплекс заходів, які складаються з лікувально–профілактичного масажу, ЛФК та фізіотерапевтичних процедур.

Багато родин у Сєвєродонецьку не мають фінансової можливості лікування та оздоровлення дитини в обласних спеціалізованих установах України, тож міський реабілітаційний центр є для них єдиною альтернативою.

Під час моніторингу співробітники  Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» відвідали Центр та з’ясували, що гострою та актуальною проблемою було підтримання комфортного температурного режиму кімнати для групових занять із дітьми.

«В міжсезонний період, коли відсутнє централізоване опалення, температура в кімнаті знижувалася до 12˚С, а взимку температура у приміщенні  становила 16 – 18 ˚С, тому у Центрі скорочувалися або зовсім припинялися заняття, що порушувало весь реабілітаційний процес, -розповіла Наталя Петрусенко, співробітниця Сєвєродонецького оісу БФ «Право на захист». – А влітку температура у приміщенні могла підніматися до 30-35 ˚С, що також ускладнювало перебування дітей на заняттях. Реабілітаційні процеси складні та довготривалі, тож скорочення та відмінювання занять могли призвести до невиправних результатів».

Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, передав для кімнати групових занять кондиціонер з можливістю опалення та охолодження температури в приміщенні, діти з особливими потребами мають можливість отримувати повний спектр реабілітаційних послуг незалежно від сезонних температурних коливань.

«Придбати кондиціонер самостійно Центр, який має велике значення як для дітей місцевих мешканців, так і ВПО, не міг.  Тож, дізнавшись про такий запит від колективу Центру, ми прийняли рішення допомогти закладу, а отже, опосередковано допомогти всій громаді Сєвєродонецька, – зазначила Олена Грекова, керівник Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист». – Наразі умови перебування дітей в Центрі та надання реабілітаційних послуг значно покращилися. Завдяки кондиціонеру відбувається дотримання санітарного регламенту. До того ж тепер діти отримують реабілітаційні послуги безперервно, незалежно від температури повітря на вулиці».

Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), реалізував невеликі проекти, спрямовані на допомогу громадам.

Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляли проблеми, які були найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймали рішення щодо надання допомоги.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5969,5979″]