Зробити пожертву
Укр / Eng
07.05.18

05 травня на сайті Пенсійного фонду України було розміщено оголошення такого змісту:

«На звернення пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб Пенсійний фонд України інформує, що у зв’язку з технологічними змінами механізму проведення верифікації отримувачів пенсійних виплат змінилися строки виготовлення виплатних документів на першу декаду травня для пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб.

Водночас, всі пенсії, на виплату яких особи мають право, будуть виплачені у травні в повному обсязі.

Детальну інформацію з цього приводу можна отримати в місцевих управліннях Пенсійного фонду України».

БФ «Право на захист» вважає за необхідне наголосити на наступному:

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що «пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія…».

Графіки виплати пенсії, тобто конкретні чітко встановлені дати, визначаються органами ПФУ самостійно, але не  можуть перевищувати 25 числа поточного місяця. Тож на поточний момент говорити про порушення прав пенсіонерів передчасно.

Отже,  ідентифікувати порушення права у кожній конкретній ситуації стане можливим після 25 травня 2018 року.

Якщо пенсію за травень так і не буде отримано, перше, необхідно з’ясувати причину припинення виплати пенсії в територіальному органі Пенсійного фонду України за місцем фактичного проживання.

Для цього потрібно направити до органу ПФУ поштою цінним листом із повідомленням про вручення або особисто подати в канцелярію/приймальню органу ПФУ (з отриманням відмітки про прийняття на другому примірнику) письмовий запит про роз’яснення причини припинення виплат.

У разі, якщо й після звернення пенсію не буде виплачено, необхідно звернутися до кваліфікованого юриста для отримання консультації та, можливо, подання позовної заяви до суду.

Для подачі позовної заяви до суду необхідно мати:

  • Паспорт
  • Картку фізичної особи-платника податків
  • Довідку ВПО
  • Пенсійне посвідчення
  • Документи, отримані від територіального органу Пенсійного фонду України, за результатами звернення
  • Виписку з банківського рахунку, на який надходить пенсія (за можливості)
  • Оригінал квитанції про сплату судового збору за подання адміністративного позову

Нагадаємо, що 03 травня Верховний суд задовольнив позов пенсіонерки ВПО в зразковій справі щодо припинення пенсійних виплат із підстав, не передбачених Законом. Після того, як рішення суду набере законної сили, воно має використовуватися як зразок всіма адміністративними судами при розгляді аналогічних (так званих «типових») справ. Отже, розгляд даних справ буде передбачуваним. Крім того, такі справи мають бути розглянуті в спрощеному порядку, що пришвидшить їхній розгляд.

За консультацією можна звернутися  до офісів БФ «Право на захист» або за телефонами інформаційної лінії:

+38 (099) 507 50 90

+38 (094) 905 67 64

+38 (098) 597 64 72

+38 (063) 496 80 88