Зробити пожертву
Укр / Eng
30.10.18

Дніпровський офіс БФ «Право на захист» провів семінар «Практичні аспекти забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб».

У ньому взяли участь співробітники центрів БВПД з міста Дніпро та Дніпропетровської області.

Захід відбувся в межах проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що БФ «Право на захист» реалізує за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Керівник Дныпровського офісу Мирослава Сущенко та адвокат Вячеслав Стасюк під час семінару ділилися практикою БФ «Право на захист», обговорили особливості національного та міжнародного законодавства, а також труднощі, з якими стикаються колеги у повсякденній практиці.

Учасники заходу дізналися про особливості захисту порушених прав пенсіонерів з числа ВПО, які отримали реєстрацію місця проживання на контрольованій Урядом України території, розглянули вимоги щодо призначення пенсії на пільгових умовах та нормативно-правові акти, які регулюють  її призначення, ознайомилися з питаннями  щодо захисту ВПО, яким зупинили виплату пенсії на підставі норм Постанови КМУ №365 від 08.06.2016 року «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», розібрали практику ЄСПЛ,  та обговорили алгоритм дій у разі припинення виплати пенсії.

Також були розглянуті питання встановлення фактів народження та смерті, зміни, що були внесені 09 грудня 2017 року до постанови КМУ №9 від 09.01.2013р. «Про затвердження Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я», можливість позбавлення від сплати судового збору та підсудність даної категорії справ.

Також Вячеслав Стасюк проаналізував судову практику та надав приклади судових рішень.

Так, він нагадав про те, що Верховний Суд завершив розгляд зразкової справи щодо оскарження припинення виплати пенсії і її поновлення пенсіонеру-ВПО та ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги в повному обсязі й зобов’язав поновити виплату пенсії пенсіонерці з квітня 2017 року.

Семінар завершився дискусією щодо змін у ЦПК та КАСУ.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6731,6769″]