Зробити пожертву
Укр / Eng
20.11.15

0 листопада 2015 року у Міловській дитячій школі мистецтв відбулися майстер-класи з хореографії та малювання для внутрішньо переміщених дітей з окупованої території.

«До переїзду до смт Мілове школяри вдома відвідували студії образотворчого мистецтва та гуртки з хореографії. В школах, де тепер навчаються діти, в основному працюють спортивні секції, і займатися мистецтвом немає можливості», – зауважила Олена Грекова, консультант з суспільно-політичних питань регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні» в Луганській області. – Для дітей молодшого шкільного віку дуже важливо разом гратися, спілкуватися, розвиватися. Майстер-клас допоможе їм знову поринути у чарівний світ мистецтва».

Даний захід було проведено за ініціативи активістів громади внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Міловському районі, та за підтримки проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», реалізація якого здійснюється Датською радою у справах біженців спільно з ВБФ «Право на захист», Агенством ООН у справах біженців та Міловською дитячою школою мистецтв.

Кожен вибрав найбільш цікавий для себе майстер-клас. Одні діти освоювали танцювальні па з учителем хореографі Ольгою Дуднік під акомпанемент Олександра Єрьомченка, а інші – під керівництвом вчителя класу образотворчого мистецтва Олександра Жука, – створювали на альбомному листі маленькі шедеври.

На уроці хореографії Ольга Іванівна разом з вихованцями продемонстрували елементи українського народного танцю та вправи біля станку для розвитку гнучкості, координації рухів, музикальності виконання рухів. Потім бажаючі діти-переселенці спробували виконати деякі танцювальні елементи. Під час уроку образотворчого мистецтва Олександр Михайлович розповів дітям про різноманітні відтінки кольорів, показав свої роботи аквареллю та своїх учнів. Ці різноманітні по виконанню та кольоровій гамі картини тушшю, з природного матеріалу, кольорового паперу, випалювання й т.д.

Людмила Бережна, директор Міловської дитячої школи мистецтв, відмітила: «Діти швидко знайшли спільну мову, і це не дивно, бо творчість об’єднує. Дуже важливо, що гості разом із вихованцями школи змогли відчути атмосферу добра та взаєморозуміння. Дитяча школа мистецтв з радістю запрошує у свій колектив всіх бажаючих займатися мистецтвом».

Дітям дуже сподобались майстер-класи, а на завершення учні дитячої школи мистецтв подарували гостям-ровесникам маленький концерт. Яскраві виступи викликали захоплення та супроводжувались бурхливими оваціями. Після концерту дітей чекав ще один сюрприз, всі одержали подарунки, котрі вручила Олена Грекова, консультант з суспільно-політичних питань регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо-переміщеним особам в Україні» в Луганській області.

Міловська районна державна адміністрація