Зробити пожертву
Укр / Eng
30.01.19

Перевірка документів є однією з основних складників служби прикордонних підрозділів, що здійснюють пропуск осіб та транспортних засобів через лінію зіткнення. Оскільки якісне та швидке проведення процедур контролю може зробити перетин лінії зіткнення для звичайних громадян комфортним, а для правопорушників неподоланним заслоном, перевірка документів набуває особливо важливого значення.

Про це БФ «Право на захист» розповідає Ігор Заруднєв, помічник начальника Краматорського прикордонного загону.

«Виконуючи завдання у складі Об’єднаних сил, прикордонниками Краматорського загону протягом 2018 року в контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Майорське» та «Мар’їнка» виявлено 292 підроблених та 185 недійсних документів, – вказав Ігор Заруднєв. – Протягом січня цього року таких документів виявлено було 12 та 8 відповідно».

У пошуку підробок прикордонникам допомагає практичний досвід роботи з різними документами, адже щоденно лінію зіткнення перетинає понад 30 тисяч громадян. Крім того, «зеленим беретам» в пригоді стають сучасні технічні засоби для перевірки документів, які дозволяють побачити невидимі для неозброєного ока елементи захисту.

«Наразі на тимчасово окупованій території України представниками самопроголошених органів влади налагоджено схеми підроблення документів громадян України. Насамперед це стосується вклеювання до паспорта громадянина України вікових фотокарток під час досягнення 25- і 45-річного віку, – розповів Ігор Заруднєв. – Такі маніпуляції з українськими документами постійно виявляються прикордонниками на паспортному контролі. Також не поодинокі випадки підроблення нотаріальних документів та реєстраційних талонів на автомобілі. Щоразу порушники вдаються до все нових і нових винаходів для фальсифікації документів, проте прикордонники теж постійно вдосконалюють свою професійну майстерність по виявленню підробок, що унеможливлює неправомірний перетин лінії розмежування».[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”7136,7168″]