Колектив Благодійного фонду «Право на захист» – це не просто команда однодумців. Це велика родина, спільнота небайдужих людей, що хочуть і можуть допомагати іншим, розуміючи, що таке бути переселенцем, адже більшість наших співробітників також переселенці, а деяких така доля спіткала двічі.
«Те, що ми робимо зараз, це неймовірно, як і те, наскільки ми зросли та збільшили наші можливості. Я дуже вдячний команді, на яку я можу покластися. А також вдячний нашим міжнародним партнерам та друзям за їхню підтримку. Разом ми можемо робити більше – допомагати українцям, що постраждали від війни, покинули свої домівки», – сказав Олександр Галкін, президент благодійного фонду «Право на захист» під час зустрічі з колективом Вінницького регіонального офісу фонду.
Зараз тут працює понад 40 людей – юристів, моніторів, психологів, соціальних працівників, водіїв, які допомагають переселенцями Вінниччини та Хмельниччини. За 5 місяців війни тут вже надали понад 15 000 консультацій внутрішньо переміщеним особам. А починалося все з трьох співробітниць, які перемістилися сюди з Донеччини разом з родинами та одразу ж почали працювати з нуля.
З кінця лютого працює й офіс БФ «Право на захист» у Чернівцях. Наразі він схожий на вулик, а починалась його робота з кількох працівників фонду з Харківщини та Донеччини. Зараз на новому місці працює потужна команда спеціалістів, що допомагає вирішити будь-які проблеми переселенців Буковини та Франківщини.
”Коли ти приїжджаєш “в поля”, ти можеш краще відчувати, яка тут динаміка, які потреби, поспілкуватися з партнерами і, звісно, перше, за чим ми сюди їдемо – до нашої команди. Все, чим є фонд – це заслуга людей, як залучені в роботу команди. Тим паче більшість з них знають, що таке біль переміщення”, – зазначила Надія Ковальчук, заступниця президента фонду.
Під час спілкування з колективами обговорили нагальні потреби переселенців в цих регіонах та можливості організації їх вирішити. Керівництво фонду також зустрілося з представниками регіональних партнерських організацій – Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), ACTED та відвідали місця компактного проживання переселенців.