Зробити пожертву
Укр / Eng

Важко собі уявити жінку без діла. Вимушено залишивши будинок, потрапивши у складну життєву ситуацію, втративши роботу, жінка завжди ставить питання: як жити, що робити? У когось починаються пошуки роботи, а у когось пошуки самої себе. Саме цей пошук привів багатьох мешканок Старобільська у жіночий клуб ” Надія”, який був створений за ініціативою громадської організації “Воля”.

Клуб об’єднав місцевих мешканок і переселенок непомітно і просто: захопившись рукоділлям, жінки усвідомили, що знайшли себе і одна одну. “Надія” захопила їх творчістю, яка дійсно вилікувала душі багатьох.

За словами Голови СГО ” Воля” Наталії Пономарьової, під час занять у клубі жінки можуть приділити увагу собі і відволіктися від побутових проблем. Важливо, що у зборах і заходах клубу активно беруть участь як місцеві мешканки, так і жінки, які нещодавно переїхали в район. Неформальна обстановка і живе спілкування дозволяють об’єднати людей абсолютно різного віку, професій і сфер діяльності.

Завдяки проекту “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні”, який реалізується Данською радою у справах біженців у партнерстві із ВБФ “Право на захист” і за підтримки Агенції ООН у справах біженців, у рамках клубу пройшов ряд майстер-класів. Учасниці заходів дізналися, як правильно ремонтувати одяг, працювати з виробами з шкіри, робити різні прикраси, а також навчилися основам кроєння і шиття, ознайомилися з петриківським розписом.

“На майстер класах переселенці і місцеві жителі спілкувалися і були щиро ради знайомствам, – відмітила Неля Заблоцкая-Сенникова, консультант з суспільно-політичних питань регіонального офісу проекту “Адвокация і правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні” в Луганській області. – Кожне заняття вимагало від учасниць творчого підходу. Творчість, як відомо, це кращі ліки, а у поєднанні з теплою і дружньою атмосферою воно дозволило жінкам по-справжньому відпочити і навчитися новому”.

“Мені дуже сподобалися майстер-класи. На них ми отримали не лише нові знання, але і позитивні емоції”, – поділилася враженнями Катерина Сидорова, яка була вимушена покинути свій дім і переїхати у Старобельск.