Зробити пожертву
Укр / Eng
31.05.20

Питання працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, біженців, осіб, яким надано додатковий захист, шукачів захисту в Україні є надзвичайно гострим з багатьох причин.

Серед них – недовершеність Кодексу законів про працю, в якому немає глави, що регулює права працівників-іноземців, недосконалість державної політики України, яка недостатньо спрямована на створення сприятливих умов для працевлаштування вищезазначених категорій осіб.

Окрім того, перепоною слугує низка соціальних причин та чинників – часто роботодавці не обізнані належним чином про можливості прийняття на роботу іноземців або біженців, оскільки це питання в цілому недостатньо висвітлене.

Рівень трудової міграції з України поступово зростає. Кількість трудових мігрантів з України становить приблизно 5 млн осіб, а це майже 12% населення станом на 2020 рік, проте ці цифри є досить неточними, оскільки значна частка українців працює за кордоном нелегально. Більшість спеціальностей, за якими працевлаштовані українці за кордоном, – робітничі.

Згідно з даними ООН, до 2050 року внаслідок цих процесів населення нашої країни може скоротитись на 18%. За результатами дослідження ринку праці на прикладі Київської та Харківської областей, проведеного в 2019 році компанією GfK на замовлення БФ «Право на захист», на підприємствах України є проблема закриття вакантних посад, особливо якщо це стосується робочих спеціальностей.

Відтак, залучення іноземних працівників на український ринок праці є необхідним, оскільки проблему кадрового голоду частково можуть допомогти вирішити біженці і шукачі притулку, що проживають на території України.

Команда БФ «Право на захист» у межах проєкту «Інноваційні шляхи інтеграції біженців та шукачів притулку в Україні» підготувала цей посібник, щоб привернути увагу роботодавців до левової частки працездатних осіб серед біженців та шукачів захисту в Україні і надати релевантну інформацію щодо наявних методів та засобів працевлаштування останніх та іноземців в цілому.

Читайте посібник тут: