Зробити пожертву
Укр / Eng
26.08.22

Нещодавно регіональні монітори Львівського офісу Наталія Зигула та Мирослава Курджило, а також регіональний юрист Євген Забродний відвідали місце компактного поселення (МКП) переселенців у Жовківській громаді. На базі табору “Росинка” там проживає 141 людина, серед них 50 дітей, а також є пенсіонери, діти з інвалідністю…

На жаль, дерев’яні будиночки не готові до осінньо-зимового періоду, але й альтернативного житла в громаді немає. Тож ВПО, які мешкають в таборі, опинилися на межі виселення. Директор табору шукає можливості, щоб поселити їх сім’ями хоча б в приватних будинках.

“Доступу до медичної допомоги практично немає, бо амбулаторія знаходиться в м.Жовква, а щоб туди доїхати, треба тільки до зупинки йти 2 км. Що є проблемою для людей похилого віку та жінок з дітьми. Аптеки поруч також немає, потрібно їхати в Жовкву. Доступу до освіти у дітей також немає, бо інтернет відсутній та є проблеми з транспортним сполученням. Є проблема навіть, щоб доїхати і купити продукти. Раніше, на першій хвилі, місцевий автобус заїжджав до табору, але зараз такого немає..” – розказала Наталія Зигула.

“Ми одразу поїхали до представників органів місцевого самоврядування. В установі повідомили, що житлового фонду немає, можливо, вони переселять людей в сільську школу…але місць на всіх не вистачить”, – повідомив Євген Забродний.

Ми сподіваємося, що в громаді знайдуть можливості для того, аби розселити всіх людей. Ми також будемо в курсі розвитку подій та за необхідності допоможемо юридично. Впевнені, що спільними зусиллями зможемо знайти вихід з цієї ситуації!