Зробити пожертву
Укр / Eng
01.03.18

Президент БФ «Право на Захист» Олександр Галкін у рамках дискусії  «Східна Україна: забута криза після 4 років конфлікту», що відбулася у Брюсселі, розказав про гуманітарні виклики та захист прав переселенців під час конфлікту на сході України.

На конференції представники країн ЄС, гуманітарних організацій та української влади шукали шляхи вирішення гуманітарної кризи, яка була спричинена конфліктом на Донбасі. За чотири роки протистояння постраждали 4.4 млн чоловіків, жінок та дітей. 1.6 млн внутрішньо переміщених осіб потребують термінової допомоги та захисту. Конференція мала на меті підвищити обізнаність щодо складної гуманітарної ситуації та наслідків конфлікту на Сході України.

Олександр Галкін під час своєї доповіді виділив основні гуманітарних проблеми з якими стикаються переселенці, назвав можливі шляхи їх вирішення та розповів як БФ «Право на захист» допомагає людям, які постраждали від конфлікту.

За словами Олександра Галкіна, великою гуманітарною проблемою залишається відсутність механізмів оцінки збитків та компенсації за зруйноване житло. Він зазначив,  що від початку конфлікту на Сході України було пошкоджено 40 000 будинків, а до різних судових інстанцій було подано орієнтовно 50 справ щодо компенсації збитків. Половину з них супроводжували юристи БФ «Право на захист». На жаль, попри позитивні рішення за деякими справами, переселенцям так і не вдалося отримати компенсації.

Ще однією проблемою є складності під час перетину лінії розмежування. Здебільшого особи, які перетинають лінію розмежування, витрачають на це 3–4 години. Ще у третини осіб така подорож забирає 5–6 годин їхнього часу. Водночас приблизно третина всіх осіб, які перетинають лінію розмежування, належить до соціально незахищених осіб — пенсіонерів, батькам із дітьми та особам з особливими потребами.

Варто зазначити, що найбільш соціально незахищеною категорією населення є пенсіонери. Дуже часто вони залишаються без єдиного засобу до існування – пенсії, яка гарантована їм українською Конституцією. «Станом на серпень 2014 р. на тимчасово окупованій території було зареєстровано 1,28 млн пенсіонерів. Сьогодні лише 504 900 отримують пенсії», — зазначив Олександр Галкін.

БФ «Право на захист» захищає права осіб, яким було незаконно припинено пенсійні або інші соціальні виплати. «Протягом 2017 р. Фонд надав допомогу 28 тисячам переселенців. 60 % усіх звернень стосувалися саме пенсії. Так, наші юристи супроводжували 325 пенсійний справ у судах», — навів статистичні дані Президент Фонду.

Подивитися запис конференції можна тут.