Зробити пожертву
Укр / Eng
26.10.22

25 жовтня розпочався шостий онлайн Курс з безгромадянства Міжнародного інституту гуманітарного права (м. Санремо). Нам дуже приємно, що відкрив курс виступ нашої колеги, Софії Кордонець, менеджерки проекта з надання правової допомоги особам безгромадянства БФ “Право на захист”. 

На курсі зібралися представники 29 країн світу. Серед них – урядовці вищого та середнього рівня та представники громадянського суспільства, наукових кіл, які беруть участь у розробці та застосуванні законодавства та політики щодо осіб без громадянства.

Під час свого виступу Софія Кордонець розповіла про те, що таке безгромадянство, із чим стикаються особи без громадянства у світі, про виклики, які стоять перед такими людьми в Україні, познайомила учасників з алгоритмами роботи із ОБГ в Україні, поділилась успішним досвідом вирішення таких проблем, а також розказала про успішне введення в Україні процедури визнання особою безгромадянства минулого року.

“Метою курсу є підвищення знань та навичок запобігати, зменшувати та вирішувати проблеми безромадянства та захищати осіб без громадянства в усьому світі.  Навчальна програма курсу охоплює аналіз міжнародно-правової та національної бази, пов’язаної з громадянством, причини та наслідки безгромадянства, взаємозв’язок між безгромадянством і вимушеним переміщенням. Курс також спрямований на сприяння використанню та реалізації Глобального плану дій Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) щодо подолання безгромадянства в рамках кампанії #IBelong”, – зазначила Софія Кордонець.

Серед учасників була також наша правова аналітикиня Анастасія Коваль, яка нещодавно розпочала роботу в проекті з надання правової допомоги особам безгромадянства. Впевнені, що Анастасія та інші учасники отримали корисні знання для подолання безгромадянства в світі та глобальна кампанія #IBelong, що має своєю метою викорінення безгромадянства в світі до 2024 року, буде виконана!