Зробити пожертву
Укр / Eng
09.02.17

До Слов’янського офісу БФ «Право на захист» приїхали представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Представники фонду розповіли, як розмістилися у Святогірську евакуйовані жителі Авдіївки.
«Наразі у санаторії «Перлина Донеччини» залишаються 153 особи – 75 дітей і 78 дорослих; ще 12 осіб прибули до санаторію «Святі гори»; 42 дитини без супроводу дорослих розмістились у санаторії «Смарагдове місто». Більша частина людей планують повернутися в Авдіївку, як тільки упевняться, що ситуація стабілізувалась. Але деякі люди поки що не збираються повертатись. Серед таких, наприклад, 5 вагітних жінок, які живуть у санаторії «Перлина Донеччини», – розповіла Ірина Степанова, керівник Слов’янського офісу БФ «Право на захист».

За інформацією Вікторії Слюсаренко, монітора БФ «Право на захист», сьогодні санаторій «Перлина Донеччини» має відвідати працівник місцевого Управління соцзахиту.

Наталія Аляб’єва, юрист БФ «Право на захист», розповіла про ситуацію, в якій опинились жителі с. Травневого: щоб дістатися с. Новолуганського, від якого селище відділяє 31-й блокпост, жителі с. Травневого мають слідувати аж через КПВВ «Майорське».

На самому КПВВ «Майорське» також є проблеми: за інформацією БФ «Право на захист» до наметів ДСНС не поставляється паливо, тож для обігріву доводиться вирубувати дерева із найближчої лісосмуги. Також не продумано захист цих наметів під час обстрілів.

Герман Петров, адвокат БФ «Право на захист», також розповів представникам СММ ОБСЄ про ситуацію у с. Піски: через відсутність доступу до житла для фіксації фактів руйнування жителі селища не можуть розраховувати на компенсацію за зруйноване або пошкоджене житло.