Зробити пожертву
Укр / Eng
03.02.23

31 січня 2023 року представники фонду, завдяки сприянню UNHCR Vinnitsa Sub Office прийняли учать у координаційній нараді УВКБ ООН в Республіці Молдова, яка відбулась у місті Отач Республіка Молдова.

На зустрічі також були присутні представники УВКБ ООН в Республіці Молдова, мер міста Отач, партнерські організації: ACTED, Blue Dot, LCA/CDA, UNFPA, Solidarities International, IOM.

На зустрічі мером міста, партнерськими організаціями були обговорені питання щодо стану справ у сфері захисту прав громадян України, які виїжджають за кордон з метою надання тимчасового захисту, гуманітарні питання, проблемні питання, а також шли їх вирішення при взаємодії усіх зацікавлених органів.

Представник Right to Protection на зустрічі розповіла, що багато людей при перетині кордону з України до Республіки Молдова потребують безкоштовного транспорту, проживання, а також інформації про безкоштовні рейси в інші країни Європейського Союзу. Всіх громадян орієнтуємо, що після проходження паспортного контролю з боку Молдавії вони можуть звернутися до представників організації АСТЕD з метою подальшої допомоги; також роз’яснюються правила перетину кордону та умови надання тимчасового захисту.

За останні два тижні збільшилась кількість людей, у тому числі чоловіків, які перетинають кордон з України до Республіки Молдова. Усі чоловіки проходять перевірку та співбесіду, і якщо немає необхідних документів чи підстав для виїзду, їм відмовляють у перетині державного кордону.

Також намітилася тенденція перетину кордону з України до Молдови сімей із прилеглих прикордонних районів Вінницької області. Так, люди мають інформацію, що на території Молдови розташовані Центри для біженців, які надають безкоштовне харчування та проживання та їдуть на зимовий період до цих центрів.

Тенденції на повернення громадян України із-за кордону немає. Здебільшого люди повертаються з відряджень чи вирішити свої питання, перевірити збереження житла, відвідати родичів.

Також на МПП у пішохідній зоні на вихід з України до Республіки Молдова триває будівництво санітарного модуля та навісу. Вже змонтовано стійкі для навісу, підведено комунікації, фундамент. Роботи відбуваються щодня.

Наступну зустріч планують провести через два тижні, а саме: 14 лютого 2023 року в Отачі.