Зробити пожертву
Укр / Eng
24.03.17

Співробітники БФ «Право на захист» повідомляють про збільшення автомобільної черги і конфлікти серед водіїв на КПВВ «Майорське». Зранку 24 березня у черзі зі сторони Бахмута перебували більше 300 авто, а напередодні 500 автівок провели ніч, очікуючи своєї черги на проїзд через пункт пропуску.

Прикордонники та правозахисники протягом останнього тижня фіксують суттєве збільшення потоку людей через пункти пропуску. Так, учора за даними Держприкордонслужби КПВВ “Майорське” перетнули 10260 осіб та 940 транспортних засобів.

«На КПВВ «Майорське» є по одній полосі для руху авто у кожному напрямку. Але автомобілі зі сторони Бахмута рухаються ще і по узбіччю, а деякі намагаються оминути чергу, слідуючи по зустрічній смузі, – розповідає Ольга Мещерякова, монітор БФ «Право на захист». – Вночі околиці біля КПВВ були обстріляні, люди, які тут ночували і чули ці обстріли, пережили страшну ніч. Вони стомлені і налякані, і менше за все вони хочуть провести тут ще одну ніч, тож їх надзвичайно обурює, коли хтось намагається проїхати без черги».

Конфлікт почався, коли у відповідь на спроби проїзду по зустрічній смузі, люди, які стояли у загальній черзі, вийшли зі своїх автівок та заблокували тих, хто хотів оминути чергу. Водії, які рухалися по зустрічній смузі і опинилися заблокованими, теж вийшли із машин. Ситуація вилилась у суперечки та бійки, її вдалося врегулювати лише із приїздом поліції та втручанням військових. Проїжджу частину звільнили від авто, що її блокували, поліцейські провели профілактичні бесіди з учасниками руху. Представники поліції і надалі залишаються на місці, контролюють ситуацію.

Серед причин суттєвого збільшення потоку людей через КПВВ правозахисники називають необхідність пройти ідентифікацію пенсіонерів, яку зараз проводить Ощадбанк. Раніше БФ «Право на захист» повідомляв, що переселенці, які мають банківські картки Ощадбанку, отримують СМС повідомлення з рекомендацією пройти фізичну ідентифікацію, в іншому випадку їхню картку буде заблоковано. Нагадуємо, що термін ідентифікації продовжено до 1 травня 2017 року.