Зробити пожертву
Укр / Eng
20.07.18

У вихідний день, під час відвідування господарського ринку м. Курахове, юрист БФ «Право на захист» Руслан Беретелі побачив дитину, яка торгувала картоплею. Біля ятки познайомився і з Ларисою Вікторівною, бабусею 11-річного хлопчика. Під час розмови з’ясувалося: жінка має на утриманні трьох онуків, адже її донька позбавлена батьківських прав. Уся родина – переселенці. На молодшого з хлопчиків бабуся оформила опіку, та УСЗН Мар’їнського району не нараховує виплати адресної допомоги на дітей, як і допомогу при народженні — на молодшого з них.

«Лариса Вікторівна запевнила: для того, щоб оформити опіку над молодшим онуком, вона придбала житло на території м. Курахове. Саме ця обставина стала приводом для відмови УСЗН Мар’їнського району в призначенні адресної допомоги дітям, які перемістилися із непідконтрольної Уряду України території», — каже Руслан Беретелі. Тож юрист здійснив фаховий аналіз проблеми, а жінка отримала консультацію та рекомендації щодо подальших кроків із захисту прав її онуків.

Для оцінювання проблеми, оперативного реагування на неї та недопущення надалі подібних випадків юрист БФ «Право на захист» обговорив ситуацію з представником Департаменту соціального захисту Донецької області. Результат цих консультацій жінка отримала вже наступного дня: їй зателефонували з УСЗН Мар’їнського району та запросили на прийом із документами.

Зараз Лариса Вікторівна отримала витяг із протоколу засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їхнього фактичного проживання/перебування від 13 липня 2018 року. Комісія вирішила призначити родині виплати всіх видів державних соціальних допомог відповідно до чинного законодавства.

Вдячна родина завітала до Курахівського офісу БФ «Право на Захист». Слова подяки від дітей розчулили наших колег до сліз. Старший із хлопчиків після звістки про те, що вони, нарешті, почнуть отримувати виплати сказав: «От і добре, бабця тепер зможе зібрати мене до школи», а молодший — «Коли виросту, я стану юристом, як дядько Руслан».