Зробити пожертву
Укр / Eng
30.11.18

Вчора командою Благодійного Фонду «Право на захист» за участі та всебічного сприяння Агентства ООН у справах біженців в Києві було проведено тренінг «Правовий захист осіб без громадянства. Оформлення набуття громадянства України за народженням та територіальним походженням».

Захід відвідали десять працівників з п’яти установ виконання покарань м. Києва та Київської області, які безпосередньо працюють з питаннями паспортизації осіб, що відбувають покарання, та десять представників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З метою якісного та повного висвітлення практичних аспектів документування засуджених паспортами, до заходу долучились представники Державної міграційної служби України. Представник апарату ДМС України, Гунько Сергій Олександрович, надав змістовні відповіді на запитання учасників тренігу щодо паспортизації засуджених.

«Важливим компонентом підготовки засуджених до звільнення є наявність у них необхідних документів, що посвідчують особу, зокрема, паспорта громадянина України», – зазначив представник Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВС), Хведчук Віталій Васильович. За словами пана Хведчука, основними чинниками, які гальмують процес паспортизації засуджених, є відсутність необхідних документів для оформлення паспорта та відсутність коштів для сплати мита за оформлення паспорта.

Відповідно до наведених статистичних даних, протягом 9 місяців 2018 року кількість засуджених, які відбували покарання та не мали паспорта, становила 3 тис. 562 особи. А це  – 6% від загальної кількості засуджених. БФ «Право на захист» активно співпрацює з ДКВС України з метою зменшення кількості недокументованих осіб серед засуджених через надання правової допомоги засудженим та проведення навчальних тренінгів та круглих столів.

Також з учасниками тренігу були обговорені проблемні питання щодо встановлення факту проживання на території України та перевірки факту належності особи до іноземного громадянства. Отримані під час заходу знання вони закріпили, вирішуючи практичні завдання.

БФ «Право на захист» висловлює подяку Державній кримінально-виконавчій службі Україні, Державній міграційній службі Україні та всім учасникам тренінгу за плідну співпрацю та за ефективно проведений захід.[boc_img_gallery columns=”2″ image_ids=”6913,6914″]