Зробити пожертву
Укр / Eng
15.08.16

Співробітниці Слов’янського офісу БФ «Право на захист» – юрист Ганна Букрєєва та монітор Тетяна Броднікова – провели групову правову сесію для переселенців у приміщенні бібліотеки м. Костянтинівка.

Серед обговорених питань були наступні: що робити, коли відмовляють в отриманні статусу ВПО та як захистити свої права; як себе поводити, коли телефонують колекторські компанії та погрожують; чи є шанс отримувати пенсії пенсіонерам, які постійно мешкають на тимчасово окупованій території; яким чином можна поновити знищенні правоустановчі документи на нерухомість.

Зі слів волонтерів, які допомогли організувати зустріч із ВПО, до них часто звертаються із запитаннями з приводу того, чи потрібно повертати отриману суму адресної грошової допомоги, якщо виявилось, що у людини є частка в квартирі чи квартири в зоні АТО.

Під час групової консультації до співробітниць БФ «Право на захист» звернулась вагітна жінка, якій відмовляють у статусі ВПО, та як наслідок у соціальних виплатах через те, що населений пункт, в якому вона проживала, не входив до зони АТО. Але після внесення змін до розпорядження Кабміну від 02.12.2015  селище, де проживала жінка, увійшов до переліку населених пунктів, на території яких проводилась антитеротистична операція. Юрист надала консультацію та порадила письмово звернутись до УПСЗН.