Зробити пожертву
Укр / Eng
29.05.18

У Харкові відбулася безоплатна групова правова консультація для студентів та викладачів Луганського національного аграрного університету (ЛНАУ) – одного з найбільших університетів України, який у жовтні 2014 року був тимчасово розміщений у Харкові.

Зараз  у ЛНАУ навчається 1 953 студенти та працює 124 викладачі, з них 1 680 студентів та 71 викладач мають статус внутрішньо переміщеної особи. Також є студенти, які протягом двох років вступили до навчального закладу за державною програмою «Освітній центр «Донбас-Україна», що спрямована на абітурієнтів з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Марина Гринівська та Ольга Родіонова, монітори БФ «Право на захист», розповіли присутнім про права студентів, що передбачені Законом України «Про вищу освіту», зокрема в частині права на забезпечення гуртожитком, пільговий проїзд у транспорті, академічну мобільність, канікулярну та академічну відпустку, перерву у навчанні, безоплатне проходження практики, трудову діяльність у позанавчальний час, участь у формуванні індивідуального навчального плану та особливостям реалізації державної цільової підтримки студентів з числа внутрішньо переміщених осіб.

Також під час зустрічі зі студентами та викладачами ЛНАУ були висвітлені особливості взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, надання адресної допомоги та соціальної стипендії студентам, порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Зважаючи на те, що незабаром настануть канікули, присутні цікавилися питаннями щодо перетину лінії зіткнення та майна, що залишилося на неконтрольованій Урядом України території.

Монітори БФ «Право на захист» надали вичерпні відповіді на поставлені запитання, залишили свої контакти, щоб у разі необхідності студенти могли звернутися за консультацією та допомогою.