Зробити пожертву
Укр / Eng
11.04.18

Сьогодні відбулася зустріч працівників Представництва Європейського Союзу в Україні з представниками громадських організацій. Зустріч пройшла у вигляді консультації з теми «Права людини в районах конфліктів, включаючи права ВПО», яка була проведена спеціально перед Європейсько-Українським діалогом з питань прав людини.

Наразі Представництво ЄС в Україні в консультації з громадянським суспільством та державами-членами ЄС готує звіти про керівництво місіями. Цього року 31 травня Діалог з прав людини відбудеться вперше в Брюсселі.

На початку зустрічі Анастасія Одінцова,  правовий аналітик БФ «Право на захист», презентувала звіт, підготовлений правовим аналітиком БФ «Право на захист» Ксенією Карагяур, щодо ситуації в сірій зоні. Вона звернула увагу присутніх на обмеження права пересування, доступу до медицини та соціальних послуг, займання військовими житла цивільного населення. Окрім цього Анастасія Одінцова розповіла про загрози та порушення прав громадян, які виникають внаслідок прийняття закону №2268 та окремо наголосила на проблемі з житлом для ВПО та відсутності довготермінового рішення цього питання.

Також під час зустрічі обговорювалися проблеми з соціальними виплатами та наголошувалося на необхідності прийняття законопроекту №6692 та на ситуації навкого Стратегії інтеграції ВПО. Окрім цього було порушене питання перетину КПВВ і необхідності кардинальної зміни наказу №39 МТОТ про зміну переліку дозволених товарів на вичерпний перелік заборонених.

«Ми намагалися донести до працівників Представництва Європейського Союзу в Україні якомога більше інформації щодо проблем, з якими щодня стикаються люди, які мешкають у сірій зоні, – зазначила Анастасія Одінцова. – Це проблеми з пенсійними виплатами, політичні права ВПО, житлові питання та компенсація за зруйноване житло. Нажаль, наразі проблем ВПО, які не вирішені на законодавчому рівні, залишаєтья все ще дуже багато».