Зробити пожертву
Укр / Eng
24.10.18

23 жовтня у Львові відбувся семінар «Практичні аспекти забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб». У ньому взяли участь працівники органів соціального захисту та пенсійного забезпечення зі Львова та Львівської області. Захід відбувся в межах проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», що БФ «Право на захист» реалізує за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Олена Кучер, старший помічник із правових питань UNHCR розповіла учасникам про міжнародні стандарти захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також про діяльність UNHCR.

Під час заходу розглянули суперечливі питання, пов’язані із застосуванням чинного законодавства. Представники БФ «Право на захист»: Остап Тимчий, керівник Львівського регіонального офісу, Валентина Задоя, юрист та Ганна Букрєєва, молодший стратегічний юрист, на прикладі практичних кейсів розібрали з учасниками питання, які виникають під час призначення соціальних виплат. У блоці, присвяченому пенсійному забезпеченню прав ВПО розглянули пенсійні кейси, які є в провадженні юридичної команди БФ «Право на захист». Особливу увагу приділили зразковій справі щодо відновлення виплати пенсії пенсіонерці-ВПО та наслідкам її ухвалення.

Крім того, проаналізували постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року в справі 826/12123/16. Провели дискусію з учасниками щодо роботи зі списками Державної прикордонної служби України, отриманими із системи АРКАН, що містять дані щодо перетину ВПО лінії зіткнення.

Також поговорили про ідентифікацію ВПО в установах ПАТ «Державний ощадний банк України», розібрали, які житлові програми діють для ВПО у Львівській області.

Учасники висловили сподівання на подальшу співпрацю та після закінчення заходу отримали сертифікати.

«Практичні аспекти забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб». Семінар у Львові