Зробити пожертву
Укр / Eng
19.11.18

Днями команда БФ «Право на захист» провела семінар «Практичні аспекти забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб» для співробітників органів соціального захисту та пенсійного забезпечення Києва та Київській області. Захід відбувся в межах проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

На початку семінару Олена Кучер, старший помічник із правових питань Агентства ООН у справах біженців розповіла учасникам про міжнародні стандарти захисту та допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також про діяльність UNHCR.

З учасниками також розглянули спірні питання, пов’язані із застосуванням чинного законодавства. Зокрема, Дар’я Лисенко, юрист, керівник Київського регіонального офісу БФ «Право на захист», та Ганна Букрєєва, молодший стратегічний юрист, на практичних кейсах розібрали спірні питання, які виникають у разі призначення соціальних виплат. У блоці, присвяченому пенсійному забезпеченню прав ВПО, розглянули пенсійні випадки, які є в провадженні юридичної команди БФ «Право на захист».

Особливу увагу приділили зразковій справі щодо відновлення виплати пенсії пенсіонерці-ВПО та наслідкам її ухвалення. Також проаналізували постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року в справі 826/12123/16.

Щодо роботи зі списками Державної прикордонної служби України, отриманими із системи АРКАН, які містять дані щодо перетину лінії зіткнення ВПО, з учасниками провели дискусію.

Після завершення семінару учасники отримали сертифікати.