Зробити пожертву
Укр / Eng
22.01.19

Днями команда БФ «Право на захист», юрист Євген Федорінов та монітори Наталія Шевченко йДмитро Саєнко, провели групову юридичну сесію для осіб із інвалідністю, які перебувають на обліку Центру зайнятості м. Торецька (Донецька область).

Людей цікавили питання щодо прав та пільг для працевлаштованих осіб з інвалідністю. Розповідає Наталія Шевченко: «Ми встигли обговорити великий перелік запитань: врахування програми реабілітації при створенні умов праці, пільгові умови праці, складання трудового договору та можливість дострокового його припинення за власної ініціативи, додаткові дні до щорічної відпустки тощо».

Розглянули й питання самозайнятості осіб з інвалідністю. Учасникам зустрічі розповіли про можливості реалізувати себе як фізичну особу-підприємця без сплати ЄСВ, які для цього потрібно надати документи до Державної Фіскальної служби України, як сплачувати податки тощо.

Головна проблема, на яку виказали безробітні – це вимушене скорочення робочих місць через реорганізацію підприємств, навчальних закладів тощо. Більшість із тих, кого це турбувало, – люди 57-58 років, які не можуть конкурувати на ринку праці, але ще не мають права отримувати пенсію, не досягнувши пенсійного віку.