Зробити пожертву
Укр / Eng
23.02.17

24 жовтня 2016 року БФ “Право на захист” оприлюднив аналіз законопроекту, а також спільно з УВКБ ООН, ГО “КримСОС”, Данською радою у справах біженців та БФ “ВостокСОС” підписали спільне звернення щодо законопроекту, яке було надіслано до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування (далі – Комітету).

08 лютого 2017 року на засіданні Комітету було розглянуто законопроект “Про тимчасово окуповану територію України”, реєстр. № 3593-д від 19.07.2016 (далі – законопроект), за результатами чого було вирішено утворити на базі Комітету робочу групу з доопрацювання законопроекту (далі – робоча група). Представник нашої організації, правовий аналітик Олена Виноградова увійшла в склад робочої групи та була присутня і брала активну участь у її роботі під час двох її засідань, які відбулись 16 і 22 лютого 2017 року у будівлі Комітетів Верховної Ради за адресою: вул. Садова, 3а, м. Київ.

Під час другого засідання робочої групи, яке відбулось 22 лютого і проходило в два етапи: з 08 до 10 години і з 12 до 14 години, її учасники встигли обговорити редакції преамбули і статей 1 – 19 законопроекту, погодити виключення глав 2, 3, 4 розділу І законопроекту, а також домовитись про те, що розділ ІІ законопроекту “Прикінцеві та перехідні положення” потребують додаткового уважного опрацювання. Узагальненого тексту законопроекту після другого засідання робочої групи її учасникам не роздавали.

Не дивлячись на це, в той же день, у ході засідання Комітету, яке розпочалося о 15.00, народний депутат Любомир Зубач, голова Робочої групи, поінформував присутніх про завершення роботи групи і про те, що текст доопрацьованого законопроекту фіналізований і готовий до голосування на засіданні Комітету, з чим ми не погоджуємось і вважаємо такі заяви народного депутата Зубача передчасними з огляду на те, що велика частина законопроекту, а саме “Прикінцеві і перехідні положення”, не була обговорена членами робочої групи зовсім, а текст статей 1-19 законопроекту з урахуванням правок, зроблених робочою групою, так і не був представлений її членам.

Зауважимо, що станом на 12 годину 23 лютого 2017 року узагальнений текст законопроекту після другого засідання робочої групи також не був наданий нашому представнику як члену робочої групи.

На підставі викладеного, враховуючи надзвичайну важливість законопроекту для діяльності нашої організації і її ключових бенефіціарів, а також нашу активну участь у роботі робочої групи, ми звернулися до Голови Комітету Власенка С.В. із проханням:

  1. Надіслати текст доопрацьованого законопроекту № 3593-Д з урахуванням правок та пропозицій, погоджених робочою групою на її засіданні 22 лютого 2017 року або порівняльну таблицю із текстом законопроекту до і після засідання робочої групи на адресу електронної пошти представника нашої організації у робочі групі: [email protected];
  2. Оприлюднити на веб-сайті Комітету аудіозапис і стенограму двох засідань робочої групи, які відбулись 16 і 22 лютого 2017 року.
  3. Сприяти в проведенні засідання(-нь) робочої групи з доопрацювання законопроекту “Про тимчасово окуповану територію України”, реєстр. № 3593-д від 19.07.2016 з метою погодження остаточного тексту законопроекту за результатами роботи робочої групи.