Зробити пожертву
Укр / Eng
15.11.16

Протягом  останнього місяця  були зафіксовані масові звернення жителів Авдіївки на гарячу телефонну лінію Слов’янського офісу БФ «Право на захист» із запитом на отримання поради щодо оплати перерахованих сум за споживання газу за період з квітня 2015 р. по січень 2016 р.

Нагадаємо,  Окружний адмінсуд міста Києва скасував постанову Кабміну №237, якою норми споживання газу для людей, що не мають приладів обліку, знижувалися вдвічі. Ця постанова діяла з 29 квітня 2015 р. до 28 січня 2016 р.  Але після рішення суду зменшена Кабміном норма до 3 куб./міс. з людини у разі наявності газової плити і до 9 куб./міс. з людини у разі наявності газової колонки виросла «заднім числом»  до 6 куб. м і 18 куб. м відповідно.

Отже, тепер газопостачальник вимагає від людей оплату «боргу» за попередній період, який у середньому сягає 1,5 тисячі гривень залежно від кількості осіб, що зареєстровані у житловому приміщенні.

Саме у період дії постанови Кабміну, у зв’язку з бойовими діями багато мешканців виїхали з Авдіївки та зареєструвалися як ВПО в інших регіонах.  Ті, хто залишилися, не проживали у своїх помешканнях, бо були змушені  тижнями ховатися у підвалах. А у деяких помешканнях було перебито газопроводи і люди фізично не мали змоги користуватися послугою.

«За останній місяць ми провели дві виїзні консультації у місті Авдііїка та надали допомогу у складанні звернень до газопостачальника понад 300 місцевим жителям, – зазначив  адвокат Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Герман Петров. – Крім того,  ще майже 100 осіб, які звернулися на гарячу телефонну лінію нашого офісу, отримали допомогу щодо порядку оскарження дій стосовно оплати перерахованих сум за споживання газу. Відповіді на масові звернення осіб у подальшому нададуть їм можливість звернутися до суду за захистом порушених прав.  Прецедент щодо судового розгляду та винесення судового рішення вже існує».

За словами Германа Петрова, співробітники БФ «Право на захист» планують знову провести юридичні консультації в Авдіївці,  адже залишається ще багато людей, які потребують правової допомоги.

Нажаль, трапляються випадки, коли одні люди хочуть збагатитися за рахунок необізнаності інших.

Так, Ірина Степанова, керівник Слов’янського офісу БФ «Право на захист»повідомила, що, останнім часом невизначені особи почали розповсюджувати розроблені юристами  БФ «Право на захист» зразки звернень, вимагаючи за них оплату у розмірі від 0,75 коп до 1,00 грн.

«Наші юристи розробили зразки звернень  та надають необхідну допомогу у їхньому складанні, –  зазначила Ірина Степанова. –  Ми ще раз акцентуємо увагу на тому, що послуги юристів БФ «Право на захист» є безоплатними.  Розповсюджувачі зразків звернень, які вимагають за них гроші, не мають жодного стосунку до нашої організації».

БФ «Право на захист» наголошуєякщо Ви потребуєте безоплатної  юридичної допомоги, будь ласка, звертайтеся до нашого офісу у

м. Слов`янськ, вул. Шевченка, 2-А, тел.: (050) 787-49-50

УВАГА! Зразки звернень можна завантажити за посиланнями: