Зробити пожертву
Укр / Eng
03.04.20

2 квітня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №211, і, таким чином, посилив карантинні заходи із запобігання розповсюдженню коронавірусу. Деякі з них набудуть чинності після опублікування тексту в «Урядовому кур’єрі», інші – 6 квітня. Команда аналітиків  БФ «Право на захист» підготувала аналіз нововведень.

Запроваджені обмеження

Забороняється перебування в громадських місцях (із 6 квітня)

Винятки:

Дозволено перебувати у громадських місцях:

 • лише зі вдягненими засобами індивідуального захисту (респіратор, захисної маска, у т.ч., виготовлена самостійно) та документами, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;
 • дітям до 14 років – лише у супроводі батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини.

Забороняється відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон

Винятки:

 • вигул домашніх тварин однією особою;
 • службова необхідність.

Забороняється відвідування спортивних та дитячих майданчиків

Забороняється переміщення групою понад 2 особи (з 6 квітня)

Винятки:

 • службова необхідність;
 • супроводження осіб, які не досягли 14 років, батьками, усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, іншими особами відповідно до закону або повнолітніми родичами дитини.

Лише зі вдягненими засобами індивідуального захисту (респіратор, захисна маска, у т. ч. виготовлена самостійно) і документами, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Забороняється відвідування закладів освіти (здобувачам освіти)

Заборона не стосується адміністративного, педагогічного та технічного персоналу.

Забороняється проведення масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних)

Винятки:

 • заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування.

Лише за умови забезпечення учасників засобами індивідуального захисту та дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних правил.

Забороняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом, метрополітенами Києва, Харкова і Дніпра та залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення.

Винятки:

 • перевезення легковими автомобілями;
 • перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров’я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг; енергозабезпечення; водозабезпечення; зв’язок та комунікації; фінансові та банківські послуги; функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, які мають безперервний промисловий цикл.

Лише за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень респіраторами або захисними масками, у т. ч. виготовленими самостійно, в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах, а також дотримання санітарних та протиепідемічних заходів в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Забороняється відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу та здійснюють соціальний захист:

 • в яких тимчасово або постійно проживають: діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями;
 • таких, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах.

Винятки:

 • установи і заклади, які надають послуги екстрено (кризово).

Забороняється відвідування пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; пунктів тимчасового розміщення біженців

Винятки:

 • особи, які надають правову допомогу тим, хто перебуває в таких пунктах.

Робота суб’єктів господарювання

Забороняється, якщо передбачає приймання відвідувачів. Заборонена робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Винятки:

Суб’єкти, які продають:

 • продукти харчування; 
 • пальне; 
 • деталі та приладдя для транспортних засобів та сільськогосподарської техніки; 
 • засоби гігієни; лікарські засоби та вироби медичного призначення; 
 • технічні та інші засоби реабілітації; 
 • ветеринарні препарати та корми; 
 • пестициди та агрохімікати, насіння і садивний матеріал;
 • добовий молодняк свійської птиці; 
 • засоби зв’язку та телекомунікацій (мобільні телефони, смартфони, планшети, ноутбуки та інші товарами, що відтворюють та передають інформацію); 

Здійснюють або залучені до:

 • надання фінансових послуг, роботи фінансових установ, інкасації та перевезення валютних цінностей;
 • медичної практики, виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
 • ветеринарної практики;
 • діяльності автозаправних комплексів; 
 • діяльності з продажу, надання в оренду, техобслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів щодо дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їхніх частин та обладнання; 
 • техобслуговування реєстраторів розрахункових операцій, підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв’язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп’ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг;
 • надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень
 • роботи закладів розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

Лише за умови забезпечення персоналу (захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту (респіраторами або захисними масками, у т. ч. виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Особи, що потребують самоізоляції:

 • особи, які мали контакт із хворим на COVID-19, крім осіб, які перебували у засобах індивідуального захисту у зв’язку з виконанням службових обов’язків;
 • особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;
 • особи, які досягли 60-річного віку, крім осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність об’єктів критичної інфраструктури.

Хто визначає строк самоізоляції?

 • Лікуючий лікар хворого або особи з підозрою на інфікування COVID-19, – на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. 

Працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) епідеміологічного профілю визначають персональний перелік осіб, які потребують самоізоляції у зв’язку з контактом з хворим на COVID-19 та вносять інформацію до відповідних інформаційних систем.

Що відбуватиметься, якщо вас зобов’яжуть самоізолюватися?

 1. Ви надасте інформацію, яка буде внесена до додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, про місце самоізоляції та про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я та (за вашою згодою) – про хронічні захворювання на час самоізоляції.
 2. Вам повідомлять про адміністративну відповідальність за надання неправдивих відомостей та недотримання режиму самоізоляції, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призведе до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, – кримінальну відповідальність.
 3. Ви маєте постійно перебувати у визначеному місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з ким спільно проживаєте.
 4. Ви МОЖЕТЕ (крім випадків, якщо ви хворі на COVID-19) відвідувати місця торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції, за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок без клапану видиху.

АЛЕ! На відміну від загальних випадків, вам не можна буде користуватися саморобними масками.

ЗАУВАЖТЕ! Переміщення осіб, які не досягли 14 років, здійснюється у супроводі батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону за умови дотриманням вимог, визначених цим пунктом.

 1. Ви МОЖЕТЕ двічі на день вигулювати домашніх тварин (крім випадків, якщо ви хворі на COVID-19).
 2. У невідкладних станах ви маєте звернутися за екстреною медичною допомогою.

Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюють працівники Національної поліції та Національної гвардії, державних установ МОЗ епідеміологічного профілю, уповноважені органами місцевого самоврядування посадові особи, у т. ч. з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Хто має бути обов’язково госпіталізований до обсерваторів (ізоляторів), визначених обласними або Київською міською державними адміністраціями?

 • особи, які заявили про добровільну госпіталізацію до обсерватора (ізолятора) через неможливість дотримання вимог самоізоляції;
 • особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім винятків, зазначених у постанові);
 • особи, які мали контакт із хворими або мають ознаки інфікування COVID-19 та відмовляються від медичного обстеження, за направленням лікуючого лікаря;
 • особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей; водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були  в контакті із хворою на COVID-19 особою);
 • особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які провадять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).

Перелік осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, осіб, що належать до дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, інших відповідних осіб міжнародних організацій, які не підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), визначає Міністерство закордонних справ.

Строк обсервації становить 14 днів.

Госпіталізація (обсервація) дітей, що не досягли 12 років

 • Діти, які не досягли 12 років, підлягають госпіталізації до обсерватора (ізолятора) разом із одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону.

Госпіталізація до обсерваторів та/або ізоляторів осіб, визначених у цьому пункті, забезпечується в межах компетенції Міністерством інфраструктури, Міністерством розвитку громад та територій і Міністерством охорони здоров’я.

Особа, яка має ознаки захворювання на COVID-19, підлягає  обов’язковому медичному огляду, за результатами якого може бути направлена на самоізоляцію.