Зробити пожертву
Укр / Eng
11.09.18

Володимир Жувака – колишній шахтар. Важкій праці він присвятив 35 років. Тривала робота із надлюдським навантаженням у забої шахти ім. Бажанова в Макіївці вплинула на здоров’я – поступово чоловік майже повністю втратив слух та зір.

Одного дня 81-річний пенсіонер вирішив відвідати родичів у Маріуполі. Він розповідає: «У Макіївці я звернувся до фірми, яка оформлює перепустки на контрольовану Урядом України територію – хотів подовжити термін дії дозволу на перетин лінії зіткнення. Та мене обдурили – гроші взяли, а перепустку не оформили, видавши замість неї підробний документ».

Контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду (КПВВ) «Новотроїцьке» Володимир Степанович перетнути не зміг, а перевізник, який мав довезти його до місця призначення, висадив із машини, не повернувши грошей. Чоловік залишився в незнайомому місці наодинці зі своїми проблемами. Він не мав ані мобільного телефону, ані зайвої копійчини. У пенсіонера стався нервовий зрив і як наслідок – гіпертонічний криз. На щастя, поруч знаходилися лікарі, які своєчасно надали медичну й психологічну допомогу і врятували чоловіка.

Саме на КПВВ із Володимиром Степановичем познайомилися монітори БФ «Право на захист» Олексій Шевченко й Ігор Шкляров. Вони і взялися допомогти, коли медики стабілізували стан чоловіка. Ігор Шкляров розповідає: «Ми мали знайти спосіб, як зарадити біді і допомогти пенсіонеру повернутися додому. Тож, подумали, що треба відвезти його до КПВВ «Мар’їнка», де знаходиться Координаційна група СБУ, і спробувати отримати дозвіл на разовий перетин лінії зіткнення. Так і зробили».

Володимира Степановича супроводили до КПВВ, дали йому трохи грошей на дорогу. «Ми вдячні співробітнику СБУ, який із розумінням і співчуттям поставився до літнього чоловіка і видав разову перепустку. В іншому разі чоловікові довелося б дуже скрутно», – підсумовує Олексій Шевченко.

Додому колишній шахтар повертався з посмішкою. На прощання сказав: «Я тут, на КПВВ, помирати не збираюся. Багатьох пережив – і ще поживу трохи».