Сьогодні медичні заклади, що перебувають недалеко від лінії зіткнення, потребують особливої підтримки й уваги, як в питанні забезпечення ліками і медикаментами, так і в забезпеченні медичним обладнанням.
Медичний заклад Станично-Луганське районне територіальне медичне об’єднання розташований у Станиці Луганській та надає поліклінічне й стаціонарне медичне обслуговування населенню Станично-Луганського району та ВПО, які перемістилися до містечок та селищ цього району. Щодня тут проводять від 3 до 5 як планових, так і екстрених операцій.
Загалом пацієнтами лікарні є 62 329 мешканців Станично-Луганського району, з них 13 510 – ВПО. Але через брак фінансування та відсутність необхідного медичного обладнання, життя пацієнтів було під загрозою.
Співробітники Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» відвідали лікарню та дізналися, що під час обстрілів майже усе обладнання, що інформує лікаря про стан здоров’я пацієнта, вийшло з ладу. Залишився лише один працюючий пристрій – монітор пацієнта, який лікарі були змушені постійно переносити з однієї операційної кімнати в іншу.
Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, придбав необхідне для ефективного функціонування лікарні обладнання, проблема була частково вирішена.
«Ми передали лікарні обладнання, необхідність у якому була вкрай високою. Це пульсоксиметри ВР-10М та MD-300i, що використовуються для визначення рівню насичення крові киснем у пацієнта й вимірювання пульсу, та 2 компресійних інгалятори для дитячого відділення, – розповів Ігор Шкляров, співробітник Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист». – А переданий холодильник буде використовуватися медичним персоналом для зберігання препаратів інсуліну, вакцин та крові.»
Правозахисники наголошують: існування й належне функціонування медичних закладів поблизу лінії зіткнення, зокрема, і Станично-Луганського районного територіального медичного об’єднання, життєво необхідні для багатьох людей, які мешкають у таких районах.
«І раніше, до конфлікту, медичні заклади у маленьких містечках та селах Луганької області у повній мірі не забезпечували потреб населення, проте в регіоні працювали медзаклади обласного значення у Луганську, до яких у разі необхідності могли звертатися мешканці з усієї області. На жаль, зараз мешканці Станично-Луганського району, який знаходиться поблизу кордону із Російської Федерацією (тобто віддалено від решти регіонів області та України), практично не мають альтернативи наявній місцевій медицині. Саме тому районна лікарня у Станиці Луганській є дуже важливою для мешканців району, особливо в умовах ведення бойових дій неподалік та постійного ризику для частини жителів бути пораненими,– розповіла Юлія Кубанова, координатор з питань захисту БФ «Право на захист». – Тож, коли ми дізналися про такий запит від медичного колективу лікарні у Станиці Луганській, прийняли рішення допомогти цьому медзакладу, а таким чином, опосередковано допомогти всій громаді Станично-Луганського району. Адже висока ефективність лікування може бути досягнута за умови наявності у достатній кількості необхідної медичної апаратури. І ми впевнені, що завдяки переданому нами обладнанню мешканці Станично-Луганського району отримуватимуть більш якісну та швидку допомогу. Таким чином, буде покращений доступ мешканців району, що постраждав внаслідок конфлікту, до медичних послуг.»
Також, за словами лікарів, збільшиться кількість можливих одночасних операцій, що, для когось, без перебільшення, стане життєво важливим.
Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.
Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.