Два тижні тому у модульному містечку в Дніпропетровській області було зафіксовано факти приставання чоловіка до дітей. Чоловік не проживає у модульному містечку, він навідується до родичів.
Психологи працюють із дітьми, які зазнали психотравми, та з їхніми батьками, а правозахисники шукають варіанти переселення родичів чоловіка до іншого МКП, бо конфлікт між цією родиною та сусідами загострюється. Міська влада не докладає зусиль, щоб вирішити це питання і намагається запобігти розголосу. Наразі кримінальну справу по факту сексуальних домагань до неповнолітніх не порушено.
Після візиту моніторів Дніпропетровського офісу БФ «Право на захист» було виявлено, що ситуація у містечку є напруженою – мешканці не бажають жити разом з сім’єю чоловіка. Але його мати, вітчим, брат із жінкою та двоє їхніх неповнолітніх дітей не мають можливості виїхати із модульного містечка до іншого місця компактного проживання. Міська влада не бажала вирішувати це питання і намагалася запобігти розголосу цієї історії.
Представники Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), які прибули до містечка, спершу поспілкувались з мешканцями, зокрема з сім’ями дітей, які постраждали від дій чоловіка. Вони дійшли висновку, що діти знаходяться у пригніченому стані і потребують психологічної реабілітації.
Родичам чоловіка запропонували переїхати до іншого МКП. Родина згодна, бо жити в стані постійного конфлікту із сусідами вони не хочуть. Але у місті немає МКП, які змогли б прийняти сім’ю із 6 чоловік. Тому зараз будуть розглядатися варіанти переселення родини в Нікополь або Павлоград.
Зустріч із представниками влади не була плідною. На питання, що планується зробити, щоб не допускати таких ситуацій, начальник штабу по роботі з ВПО відповів, що нічого страшного не відбулося.
Юристи БФ «Право на захист» наразі вивчають питання і мають на меті підготувати юридичну довідку щодо порушення кримінальної справи за фактом сексуальних домагань до неповнолітніх. Або, у разі відмови у порушенні такої справи, вирішити питання щодо заборони відвідувати модульне містечком цим чоловіком, звичайно попередньо дізнавшись думку з приводу вирішення цього питання батьків постраждалих дітей.
На цьому тижні співробітники БФ «Право на захист» разом з психологами ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» провели виїзний психологічний тренінг для дітей з модульного містечка, які зазнали психотравми.
У ході тренінгу психологи проводили як групові, так і індивідуальні заняття, спілкувались із дітьми, проводили тестування, працювали над зниженням тривожності і подоланням наслідків психічної травми.[vc_single_image image=”3782″]Поспілкувавшись із дітьми, психологи дійшли висновку, що нещодавні психотравмуючі події наклались на більш глибокі психічні травми і стали причиною поганого сну, тривоги, нічних кошмарів та пригніченого стану. Завдяки роботі психологів діти стали почувати себе краще, розказали про власні переживання, навчилися простим прийомам зняття психологічного навантаження.
Крім того, психологи провели заняття з батьками дітей: навчили їх, як треба розмовляти про випадок, який трапився, розказали про заходи безпеки при зустрічі з незнайомими дорослими.
Психологи також зробили висновок, що більшість дітей у модульному містечку потребують психологічної допомоги. Застарілий стрес після зміни місця проживання, відсутність почуття захищеності у містечку, відсутність домашнього затишку, пригнічений стан дорослих та їхні погані звички призводять до того, що психологічна травма дітей стає більш глибокою.
Психологи на прохання співробітників БФ «Право на захист» продовжуватимуть працювати з дітьми і надалі аби вивести їх з теперішнього стану психологічного пригнічення. Юристи фонду, у свою чергу, вимагатимуть від компетентних органів влади вжити належних заходів для запобігання таких випадків у майбутньому.