Зробити пожертву
Укр / Eng
20.05.21

Дмитро Григорович народився в далекому 1951 році в місті Макіївка, яке наразі знаходиться на непідконтрольній території. За радянських часів чоловік проживав у різних куточках колишнього Радянського Союзу, зокрема, й в Грузії. 

У 1980 році Дмитро Григорович отримав паспорт громадянина колишнього СРСР. Однак даний паспорт був загублений в 90-х роках. Можливості відновити його не було, тому що радянський союз розпався, а колишні радянські республіки отримали кордони з власними міграційними структурами.

Попри те, що Дмитро Григорович проживав в Україні, куди б він не звертався всюди отримував відмову в оформленні паспорта і громадянства. Від нього вимагали оригінал втраченого документа, який він отримав ще в Грузії, а також рішення судів, які б підтверджували постійне проживання на території України в 1991 році. А ще нескінченну кількість довідок та іншого…

Кілька судових процесів розтягнулися на роки… Але Дмитро Григорович все одно продовжував отримувати відмови від міграційної служби в оформленні паспорта. Причин було багато.

Чоловік звернувся по допомогу до БФ «Право на захист», і спеціалісти Фонду вжили невідкладні заходи для оформлення паспорта. Були отримані множинні документи в Мін’юсті, судах і міграційній службі, також було отримано нове свідоцтво про народження, якого у чоловіка ніколи не було.

Майже рік знадобився нашим колегам, аби допомогти людині та виконати всі вимоги міграційної служби. Але результат був того вартий – Дмитро Григорович отримав свій довгоочікуваний паспорт громадянина України. У 70 років!

Історія Дмитра Григоровича. Отримав перший паспорт у 70 років 2

Тепер чоловік може нарешті реалізувати своє заповітне бажання – працювати офіційно і бути застрахованим, мати право на пенсію і медичне обслуговування, бути корисним для суспільства і допомагати людям!

UNHCR Ukraine

Читайте також: