Зробити пожертву
Укр / Eng
07.04.20

«Мене звати Олександр (ім’я змінено). У 14 років мого батька вбили. Матір почала вживати алкоголь та лишила мене. Що я відчував тоді? Моє життя просто перевернулося…»

Герой історії народився у 1995 році. Все своє життя хлопець мешкав у Донецькій області. З 14 років єдиною рідною людиною для підлітка була старенька бабуся, яка доглядала за ним.

Після закінчення школи хлопець не пішов навчатись далі, а намагався заробляти гроші. Через об’єктивні причини він вчасно не звернувся до Державної міграційної служби (ДМС) за оформленням паспорта громадянина України. А коли звернувся, то отримав відмову, оскільки не зміг підтвердити свою належність до громадянства України.

У травні 2019 року Олександр звернувся за правовою допомогою до БФ “Право на захист” у місті Слов’янськ. Під час пошуків паспортних даних батьків хлопця, наш адвокат з’ясував, що на момент народження мати хлопця мала паспорт СРСР, а паспорт батька (громадянина України) було знищено. Жодних відомостей про це не залишилось ані в органах ДРАЦС, ані в ДМС.

Шляхом численних адвокатських запитів та опитування людей було знайдено документи, які підтвердили факт постійного проживання батьків хлопця на території України станом на 24.08.1991 року. Додатково наші юристи встановили паспортні дані батька. У листопаді 2019 року Олександр звернувся до відділу ДМС із заявою щодо перевірки належності до громадянства України, а згодом й за оформленням паспорта громадянина України. 

У березні 2020 року Олександр отримав свій перший паспорт — у 25 років.