Зробити пожертву
Укр / Eng
26.04.18

Цього тижня відбувся круглий стіл «Об’єднання зусиль Головного територіального управління юстиції в Київській області, Київської обласної державної адміністрації та правозахисних громадських організацій для подолання наслідків збройного конфлікту».

Під час заходу обговорювалися питання політичних прав ВПО та інтеграції в нові громади, необхідності підвищення спроможності та юридичної грамотності органів державної влади (передусім, управлінь соціального захисту населення та управлінь Пенсійного фонду) з питань роботи з ВПО та постраждалим внаслідок конфлікту населенням, отримання соціальних виплат внутрішньо переміщеними особами (фізична ідентифікація, відновлення соціальних виплат) та ін.

Учасники проаналізували нормативно-правову базу, яка регулює захист прав ВПО, та надали рекомендації щодо її покращення. Також під час круглого столу відбулася презентація проекту «Я маю право», мета якого – підвищення юридичної грамотності українців.

Правові аналітики БФ «Право на захист» Еліна Шишкіна та Анастасія Одінцова взяли участь у круглому столі й під час дискусії підняли питання, нагальні для ВПО, що переселилися до Києва та Київської області.

Так,  Анастасія Одінцова зазначила, що ВПО все ще не мають права самостійно обирати банк, у якому вони зможуть отримувати соціальні виплати, та наголосила на стратегії розвитку «Ощадбанку» і проблемах, які виникнуть після її впровадження. Також Анастасія Одінцова нагадала, що постанова №365 порушує права ВПО й водночас здійснює величезне навантаження на органи соціального захисту.

Еліна Шишкіна звернулася з питанням щодо проекту Комплексної обласної програми стосовно підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО до Київської області, на період до 2020 р.

Як повідомив директор департаменту соціального захисту населення КОДА Мещан Ігор Вікторович, ця програма поки ще не затверджена. Однак, за його словами, вже розроблений план заходів щодо реалізації Програми й наразі відомий обсяг її фінансування.

БФ «Право на захист» щиро сподівається, що ця зустріч є лише першим кроком у побудуванні плідної взаємодії між Головним територіальним управлінням юстиції у Київській області, Київською обласною державною адміністрацією та правозахисними громадськими організаціями для вирішення актуальних проблем ВПО.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6155,6168″]