Зробити пожертву
Укр / Eng
03.05.17

Правозахисники фіксують масові блокування рахунків в Ощадбанку (не електронних пенсійних посвідчень) у Донецькій області. Починаючи із 1 травня переселенці стали отримувати СМС або повідомлення у Viber про те, що їхні рахунки в Ощадбанку заблоковано відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №637. Для поновлення виплат автори повідомлень рекомендують звертатися до Пенсійного фонду.

Співробітники БФ «Право на захист» зазначають, що біля Управління Пенсійного Фонду України у м. Курахово зараз знаходиться близько 160 пенсіонерів, які стикнулися із цією проблемою. Працівники УПФУ не змогли надати правозахисникам відповіді щодо причин блокування карток.

Серед тих, хто вже звернувся за допомогою до БФ «Право на захист», усі пройшли фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.

«Мені прийшло СМС, що картку заблоковано. Пішов до Пенсійного фонду, вистояв чергу. Мені там пояснили, що у ПФУ до мене питань немає, та порадили звернутися у відділення Ощадбанку. Я пішов до Ощаду, а там мені сказали, що картку заблоковано на запит ПФУ. Якесь замкнене коло», – розповідає переселенець із Лиману.

Наразі офіційних коментарів щодо цієї ситуації від Ощадбанку не було.

БФ «Право на захист» закликає переселенців, які стикнулися із блокуванням рахунків, звертатися до юристів для ефективного захисту своїх прав.

Контакти офісів БФ «Право на захист» – за посиланням.