Зробити пожертву
Укр / Eng
03.01.17

Чиновники намагалися стягнути отриману  жінкою-ВПО допомогу через наявність у неї власного житла. Але завдяки юристам Слов’янського офісу БФ «Право на захист» судова справа завершилася на користь переселенки.

Приводом для судового розгляду щодо законності отримання державної допомоги стала наявність у ВПО власного житла. УСЗН звинуватив мешканку Слов’янська Тетяну В. у незаконному отриманні грошової допомоги, оскільки жінка має власне житло на території, підконтрольній Уряду України. Адже, згідно законодавства, наявність власного житла, розташованого у регіонах, інших ніж тимчасово окупанована територія,  позбавляє переселенця права отримувати грошову допомогу від держави.

На цій підставі Тетяна В. мала б повернути всі гроші, які отримала від держави, як переселенка. Однак, взявши до уваги переконливі аргументи захисту, суд став на сторону ВПО.

Під час розгляду справи захисник відповідача юрист БФ «Право на захист» Наталія Аляб’єва  вказала, що Слов’янськ, де розташоване житло жінки, входить до переліку населених пунктів, де відбувалася АТО. Крім того, у результаті обстрілу житло зазнало значних пошкоджень, що було підтверджено актом обстеження (віднесено до категорії ІІ). Також було зазначено, що за станом здоров’я ВПО не може жити у напівзруйнованому будинку .

Взявши за основу доводи юриста, суд захистив право постраждалої мешканки Слов’янська та відмовив УСЗН Слов’янської міської ради у вимозі про повернення нею адресної допомоги.