Зробити пожертву
Укр / Eng
16.05.16

У Старобільському районі Луганської області працівники УПСЗН не можуть зареєструвати ВПО, які вперше звертаються за довідками, а також повторно видати довідки ВПО (дублікат) в зв’язку з тим, що в програмі занесені населені пункти зі старими назвами вулиць. Тобто людина приносить в УПСЗН довідку із сільради, на якій вказана адреса із новою назвою вулиці, а працівники управління соцзахисту не можуть знайти цю вулицю в базі, тому що база не була оновлена.

Описаний випадок не є виключенням, переселенці стикаються із цією проблемою у багатьох населених пунктах.

Так, У Новоайдарському районі Луганської області виникла аналогічна проблема, але працівники УПСЗН винайшли свій механізм її вирішення:  вони роздруковують довідку із старою назвою вулиці, від руки закреслюють, пишуть нову назву та ставлять зверху печатку про те, що дані  вірні. Зазначмо, у ситуації, що склалася, такий варіант вирішення проблеми є цілком можливим.

У відповідності до Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” було внесено зміни до ЗУ “Про географічні назви”, у відповідності до яких перейменування географічних об’єктів здійснюється у випадку необхідності приведення назви географічного об’єкта у відповідність із вимогами Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

БФ «Право на захист» з’ясував, що думка органів влади щодо внесення змін до документів громадян України у зв’язку із перейменуванням вулиць розходиться.

Так, наприклад, на офіційному сайті м. Лисичанськ мова йде про те, що потрібна реєстрація за місцем проживання (за новою/перейменованою адресою) фізичної особи у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) вулиць: http://lis.gov.ua/zhitelyam-goroda/pereimenovanie-ulits/10441-rozyasnennya-derzhavnikh-organiv-shchodo-neobkhidnosti-pereoformlennya-dokumentiv-u-zvyazku-z-perejmenuvannyam-vulits-provulkiv-toshcho.html

Український інститут національної пам’яті має на цей рахунок іншу думку: http://www.unian.net/society/1157767-pri-pereimenovanii-ulits-i-gorodov-jiteli-ne-doljnyi-idti-v-pasportnyiy-stol-institut-natspamyati.html

Сподіваємося, що Управління праці та соціального захисту населення оновлять свої бази даних якнайшвидше, щоб переселенці, які проживають на перейменованих вулицях, могли без перешкод подовжити дію довідки.