Зробити пожертву
Укр / Eng
09.09.16

Вчора, 08 вересня 2016 року, парламент проголосував за прийняття двох проектів постанов (реєстр. №№ 4896 від 05.07.2016; 4931 від 08.07.2016) про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької і Луганської областей.

Як відомо, в межах цих двох областей довгий час були територій, які підконтрольні українській владі, але за адміністративно – територіальним устроєм входять до складу міста обласного значення або району чи населеного пункту, адміністративний центр яких знаходиться на непідконтрольній території.

Зокрема, у межах Попаснянського району Луганської області склалася ситуація, за якої Березівська та Голубівська сільські ради опинилися під контролем незаконних збройних формувань. Відповідно до адміністративного підпорядкування села Катеринівка та Оріхове входили до вказаних сільських рад, проте фактично знаходились на території контрольованих українською владою.

Окрім цього, майже аналогічна ситуація склалась і в межах Микитівського району міста Горлівка Донецької області . Зазначена територія підконтрольна Україні та розташована на лінії зіткнення (селище Зайцеве та станція Майорська), згідно з Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) відноситься до Микитівського району м. Горлівки, станція Майорська не є окремим населеним пунктом з визначеними межами. На даній території розташовані селище Зайцеве та чотири вулиці: станція Майорська, Сонячна (Солнечная), Заливна (Заливная), Кольцова.

Зазначені обставини, перш за все, негативно вплинули на стан надання соціальної допомоги населенню наведених підконтрольних українській владі територій.

Для врегулювання даної ситуації на територіях, які підконтрольні українській владі, необхідно було змінити адміністративно-територіальний устрій окремих районів вказаних областей, підпорядкувавши фактично підконтрольні українському Уряду адміністративно-територіальні одиниці чи їх частини до території тих районів, де українські органи влади здійснюють свої повноваження.

Так, згідно з прийнятими постановами:

  • було вилучено з території Березівської сільської ради Луганської області 228,19 га (у тому числі територію села Катеринівка), Голубівської сільської ради Луганської області – 327,00 га земель (у тому числі територію села Оріхового), що знаходяться у їх віданні; ініційовано зміну меж міст Золотого та Гірського Луганської області за рахунок передачі до їх складу територій сіл Катеринівка та Оріхового;
  • змінено адміністративне підпорядкування частини території Микитівського району міста Горлівка Донецької області, а саме: приєднано частину Микитівського району міста Горлівка Донецької області (вулиці станція Майорська, Сонячна (Солнечная), Заливна (Заливная), Кольцова) до селища міського типу Зайцеве міста Горлівка Донецької області та підпорядковано селище міського типу Зайцеве Бахмутському району.

Згідно з Регламентом Верховної Ради України вказані постанови зараз очікують на підписання та оприлюднення Головою Верховної Ради України. Вони наберуть чинності з дня їх офіційного оприлюднення.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3960,3961″]