Зробити пожертву
Укр / Eng
24.07.18

Із початком конфлікту на Донбасі у 2014 році біля с. Павлопіль Волноваського району встановили КПВВ «Гнутове». Того ж року міст, яким користувалися мешканці села, був розбитий внаслідок обстрілів, тож люди були змушені перетинати КПВВ і щоразу відмічатися на ньому. Відтак в управлінні Пенсійного фонду України у Волноваському районі розпорядилися, щоб усі пенсіонери, які проживають у Павлополі, оформили довідки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) для подальшого отримання пенсії.

25 грудня 2015 року КПВВ «Гнутове» змістили з с. Гнутове до с. Пищевик. Тож павлопільці більше не мали перетинати КПВВ, оскільки проїзд був вільний. Незважаючи на це, пенсіонери так і продовжували отримувати пенсію як ВПО, проходити фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.  У зв’язку з цим більшість таких ВПО потрапили до списків осіб, що не перетинають лінію зіткнення, і їм призупинили пенсію.

Тож у середині липня 2018 року представники ГМ «Проліска» організували фокус-групу з людьми, які хотіли б позбутися довідки ВПО та отримувати пенсію як місцеві жителі, а співробітники Маріупольського офісу БФ «Право на захист»: юрист Дар’я Субботіна та монітор Віта Кулініч провели для них юридичну консультацію. Загалом по неї звернулися 20 осіб, 10 із них потребували вторинної правової допомоги.

«Учасники отримали роз’яснення окремих положень Постанови Кабміну №365 щодо здійснення соціальних виплат ВПО та Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Ми також роз’яснили підстави для скасування дії довідки про взяття на облік ВПО та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про ВПО. Тож тепер люди зможуть відстояти свої права і отримувати пенсії як місцеві мешканці», – розповіла Дар’я Субботіна.